Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Indie i Bentley Systems rozwijają metro w Nagpurze

Dalej Wstecz
Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-10-18 16:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Indie i Bentley Systems rozwijają metro w Nagpurze
fot. Bentley Systems
Nagpur, miasto w środkowych Indiach zamieszkiwane przez około 2 mln mieszkańców, przeżywa ostatnio wzrost aktywności gospodarczej. Transport dwukołowy, który dominuje w Nagpurze, przyczynia się jednak do zatorów i wypadków na drodze, jest także powodem zwiększenia i tak bardzo zanieczyszczonego już powietrza. Władze miasta robią więc wszystko, aby rozwinąć niedrogi i bezpieczny transport publiczny.

Po ukończeniu projektu rozbudowy nagpurskiego metra, sieć podziemnej kolejki będzie miała długość 41,7 km i 40 stacji. Obecny system transportu publicznego w Nagpurze odpowiada tylko za 10% wszystkich podróży. Maharashtra Metro Rail Corporation Limited (Metro Maha) zapewni łączność na pierwszym i ostatnim odcinku poprzez usługi dowozowe do metra – autobusy wahadłowe, pojazdy na baterie, ułatwienia dla pieszych i systemy rowerów publicznych. Metro Maha chce zwiększyć dostępność dla wszystkich osób dojeżdżających.

Ministerstwo Indyjskiego Ministerstwa Statystyki i Realizacji przeprowadziło badanie, w którym stwierdzono, że z 564 dużych projektów infrastrukturalnych wdrażanych w Indiach, 42% opóźnia się, a 31% nie ma określonego czasu realizacji. Projekty kolejowe mają przekraczać założone koszty o 95% i czas wykonania o 118%. Maha Metro wiedziało więc, że napotka wiele wyzwań i potrzebuje innego podejścia.

Zespół Maha Metro rozpoczął pracę od definicji standardów, które mają zostać uwzględnione w cyfrowej platformie zarządzania projektami opartej na rozwiązaniu OpenRail CDE firmy Bentley. Z pomocą Bentley Systems, Maha Metro stworzyło akademię BIM.

Obecnie na platformie Maha Metro znajduje się około 12 tys. modeli 3D, rysunków i dokumentów związanych z projektem. Cyfrowa platforma stanowi źródło informacji dla 22 firm doradztwa projektowego metra w Nagpurze, 15 wykonawców i konsorcjum pięciu organizacji. Ponadto, instytucja spodziewa się znacznie zaoszczędzić dzięki wdrożeniu technologii cyfrowej. Po skompletowaniu w chmurze wszystkich informacji, będą one stanowiły operacyjny szkielet infrastruktury metra Nagpur na najbliższe lata – oczekuje się, że wygeneruje to oszczędności w wysokości około 222 mln dolarów w ciągu 25 lat.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Koleje Niemieckie przejęły start up, który dowozi z pociągu do domu

Komunikacja

Koleje Niemieckie przejęły start up, który dowozi z pociągu do domu

Artur Bogdanowicz 10 października 2018

Polskie toalety w hinduskich pociągach i autobusach

Komunikacja

Polskie toalety w hinduskich pociągach i autobusach

jd/inf. pras. 10 października 2018

Hongkong. Strefę pieszą przekształcono (znów) w ulicę dla aut

Przestrzeń

Hongkong. Strefę pieszą przekształcono (znów) w ulicę dla aut

Jakub Dybalski 01 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5