Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Imbramowice do przebudowy. Nowy przetarg na dworzec

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-07-08 14:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Imbramowice do przebudowy. Nowy przetarg na dworzec
wiz. PKP SA
Ruszył przetarg na przebudowę dworca w Imbramowicach. To powtórzone postępowanie: PKP SA liczy na korzystniejsze cenowo oferty.

Przedmiotem postępowania jest przebudowa niewielkiego, parterowego dworca w Imbramowicach. Miejscowość leży w województwie dolnośląskim przy linii kolejowej nr 274 Wrocław Świebodzki – Görlitz. Część pomieszczeń wynajmuje PKP PLK, a część służąca do obsługi pasażerów jest nieczynna.

Po przebudowie obiekt będzie służyć jako dworzec z obsługą pasażerską oraz działająca w trybie ciągłym nastawnia dysponująca. Forma budynku zostanie zachowana. Wejście do budynku zaprojektowano od strony zachodniej. Wykonane zostanie zadaszenie oraz wprowadzona zostanie szklana witryna na całej długości poczekalni dworca. Elewacja zostanie obłożona blachą tytanowo-cynkową w kolorze brązowo-miedzianym. Rozebrane zostaną komin oraz „elementy nieodpowiednie od przewidywanej funkcji”.

Zakres prac przewiduje wprowadzenie nowego układu funkcjonalnego. To wymusi z kolei rozbiórkę i wykonanie nowych ścian działowych. Hol główny będzie pełnił rolę poczekalni, przewidziano biuro obsługi klienta z możliwą funkcją sprzedaży biletów oraz dodatkową handlowo-usługową. Zagospodarowane zostanie także otoczenie dworca. Zostaną wytyczone miejsca postojowe, zostanie wykonana nowa nawierzchnia, pojawi się też wiata rowerowa.

Termin składania ofert mija 8 sierpnia. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację przeznaczono 65 tygodni.

To już drugi przetarg na przebudowę dworca w Imbramowicach. W poprzednim wystartowała tylko jedna firma, której oferta o blisko dwa miliony złotych przewyższała zaplanowany na ten cel budżet w wysokości blisko 4,8 mln zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Cztery oferty na dworzec w Imbramowicach. Teraz brakuje miliona

Przestrzeń

Cztery oferty na dworzec w Imbramowicach. Teraz brakuje miliona

Witold Urbanowicz 22 sierpnia 2019

Dworzec w Bolesławcu odzyska blask. Rusza przetarg (wizualizacje)

Przestrzeń

Dworzec w Bolesławcu odzyska blask. Rusza przetarg (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 20 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5