Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Iława kupuje pierwsze elektryki

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2021-08-23 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Iława kupuje pierwsze elektryki
fot. Solaris
Położona w województwie warmińsko-mazurskim Iława ponownie odświeża własną flotę. Tym razem w kręgu zainteresowania są autobusy elektryczne.

Iława rozpisała przetarg, którego przedmiotem zamówienia są 2 sztuki fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów miejskich z napędem elektrycznym. Zamawiający zaznacza, ze mają to być pojazdy o długości od 8,2 do 9,5 metrów i szerokości od 2,4 m do 2,5 m. Mają to być autobusy jednej marki, wyposażone w klimatyzację oraz fabrycznie nowe – wyprodukowane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed datą realizacji dostawy.

W pojazdach ma być zapewnione miejsce dla 45 pasażerów, w tym dla 20 na miejscach siedzących. 5 siedzeń powinno być dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Przewidziano tylko dwoje drzwi – z czego tylko jedne dwuskrzydłowe. Zasilanie ma zapewnić bateria o minimalnej pojemności 230kWh. Energia ma pozwolić na wykonanie trasy o długości minimum 180 km w warunkach przy maksymalnym wykorzystaniu urządzeń grzewczych zimą oraz klimatyzacji latem.

Podkreślono także, że pojazdy mają być przystosowane do polskich warunków klimatycznych, a w szczególności do szerokiego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, dużego zanieczyszczenia i zapylenia powietrza występującego podczas eksploatacji. Powłoka lakiernicza ma być wytrzymała i umożliwiać codzienne mycie przy użyciu szczotkowej myjni automatycznej.

Druga część zamówienia dotyczy montażu fabrycznie nowej ładowarki wraz z podłączeniem oraz uruchomieniem jednej dwuwyjściowej ładowarki mobilnej autobusów elektrycznych prądem stałym, o mocy wejściowej 80 kW (2x40kW) na terenie zajezdni Zakładu Komunikacji Miejskiej. Ładowarka musi być kompatybilna z zamawianymi autobusami.

W obu częściach zamówienia głównym kryterium wyboru oferty będzie cena (60 proc.) oraz parametry techniczne w przypadku autobusów (40 proc.) lub okres gwarancji w przypadku ładowarki do ładowania (4o proc.). Zamówienie jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Dodatkowe punkty można zdobyć za silnik umieszczony centralnie lub z tyłu autobusu, szybę dzieloną w pionie na dwie części, poszycie zewnętrzne ścian bocznych podzielone pionowo na części oraz liczbę siedzeń dostępną z poziomu niskiej podłogi.

Składanie ofert wyznaczono do 23 września. Warto podkreślić, że to kolejne zakupy prowadzone przez Iławę dla Zakładu Komunikacji Miejskiej. Wcześniej, w 2019 roku gmina wybrała ofertę Solarisa na dostarczenie 9 autobusów – siedmiu autobusów spalinowych oraz dwóch autobusów z napędem hybrydowym. Pojazdy dotarły do miasta w 2020 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris zgarnia w całości dwa zamówienia dla Iławy

Mobilność

Solaris zgarnia w całości dwa zamówienia dla Iławy

Przemysław Farsewicz 26 czerwca 2019

Solaris z Autosanem powalczą o zamówienie z Iławy. Drogie hybrydy

Komunikacja

Solaris z Autosanem powalczą o zamówienie z Iławy. Drogie hybrydy

Przemysław Farsewicz 23 maja 2019

Iława na autobusowych zakupach. Tworzy też węzeł przy dworcu

Prawo & Finanse

Iława na autobusowych zakupach. Tworzy też węzeł przy dworcu

Przemysław Farsewicz 04 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5