Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Mobilność

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Konsument na rynku kolejowych przewozów pasażerskich”

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2016-03-30 11:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Konsument na rynku kolejowych przewozów pasażerskich”
Fot. Komitet organizacyjny konferencji
25 maja w Łodzi odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Konsument na rynku kolejowych przewozów pasażerskich”.

Organizatorami odbywającej się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego konferencji są: Katedra Europejskiego Prawa Gospodarczego, Katedra Prawa Gospodarczego Publicznego oraz Naukowe Koło Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych, działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Polska Fundacja Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowej Ius Publicum, przy współpracy Urzędu Transportu Kolejowego.

Celem konferencji jest poznanie i zrozumienie procesów zachodzących na rynku pasażerskich przewozów kolejowych, wymiana poglądów i doświadczeń między przedstawicielami nauki, administracji oraz biznesu. Jest także sposobnością do zainteresowania studentów i doktorantów regulacją sektora kolejowego. Wydarzenie pozwoli zidentyfikować aktualne wyzwania i kierunki zmian w sektorze kolejowym.
Konferencja będzie obejmowało cztery obszary tematyczne:

  1. Integracja transportu kolejowego z innymi rodzajami transportu;
  2. Rola państwa i Unii Europejskie w oddziaływaniu na funkcjonowanie runku kolejowych przewozów pasażerskich;
  3. Ochrona prawa konsumentów w sektorze transportu kolejowego;
  4. Dostęp do infrastruktury jako instrument prokonkurencyjny w sektorze transportu kolejowego.
Organizatorzy konferencji zapraszają wszystkie spółki kolejowe, stowarzyszenia, fundacje i osoby prywatne, które są zainteresowane tematyką konferencji do współpracy, kontakt z Marcinem Kraśniewskim, przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Konferencji (marcin.krasniewski@unilodz.eu).

Osoby zainteresowane biernym udziałem w konferencji proszone są o przesyłanie zgłoszenia na adres konferencja.kolejowa2016@wpia.uni.lodz.pl do 24 maja 2016 r. Opłata konferencyjna wynosi 50 zł. Z opłaty zwolnieni są organizatorzy, autorzy referatów, uczestnicy dyskusji panelowych oraz doktoranci niezatrudnieni w kancelariach prawniczych i firmach konsultingowych oraz wszyscy studenci. Wpłaty prosimy kierować na konto konferencyjne Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego nr 42 1240 3028 1111 0010 2943 5358 z dopiskiem „konferencja kolejowa 2016”.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: www.wpia.uni.lodz.pl/konferencjakolejowa2016

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie już w maju!

Komunikacja

Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie już w maju!

Aleksandra Dmochowska 11 kwietnia 2016

Polski Bus prędko już nie wróci do Olsztyna

Komunikacja

Polski Bus prędko już nie wróci do Olsztyna

Martyn Janduła 11 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5