Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

II linia zapełnia się handlem powoli. Będzie nowy przetarg

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-06-2015
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
II linia zapełnia się handlem powoli. Będzie nowy przetarg
fot. Martyn Janduła
Punkty handlowo-usługowe na stacjach II linii zapełniają się powoli. Na razie najemcom przekazano osiem lokali z 47 znajdujących się na siedmiu nowych stacjach. Wiadomo już, że na część z nich trzeba będzie ponownie ogłosić przetarg.

Centralny odcinek II linii metra został otwarty 8 marca br. W sumie na siedmiu nowych stacjach zaplanowano 51 lokali, z czego cztery są już zajęte przez punkty obsługi pasażera ZTM. Wkrótce dołączy piąty na stacji C-12 Nowy Świat-Uniwersytet. W przetargu na pozostałe lokale zgłosiło się ok. 190 chętnych.

Wolne lokale zapełniają się jednak powoli – pierwsze punkty handlowo-usługowe, i to w niewielkiej jak na razie liczbie, otworzyły się przed miesiącem. – Osiem lokali zostało już przekazanych najemcom i przystosowują je do potrzeb prowadzonej działalności. Większość pozostałych umów jest już podpisana przez Zarząd Metra Warszawskiego i została przesłana do najemców, jak tylko podpiszą umowy nastąpi przekazanie lokali – informuje Cyryl Wojewódzki z biura rzecznika prasowego Metra Warszawskiego.

Wiadomo już, że wszystkie lokale wystawione w pierwszym przetargu uda się wynająć. – W niektórych przypadkach potencjalni najemcy zgłaszali się do kilku lokali i rezygnowali później z niektórych, niektórzy nie spełnili warunków formalnych uczestnictwa w przetargu i w związku z tym lokale, które próbowali wynająć pozostaną puste do następnego postępowania – wyjaśnia Cyryl Wojewódzki.

Bez najemców pozostanie ok. dziesięć lokali. – Dokładną liczbę będziemy znać jak już wszystkie lokale zostaną przekazane. Po zakończeniu tego procesu rozpoczniemy nowy przetarg, w którym postaramy się znaleźć najemców dla lokali, których w tym przetargu nie udało się wynająć – mówi Wojewódzki.

Łączna przestrzeń handlowo-usługowa, na którą składa się 51 lokali, wynosi 2500 m kw. Największą powierzchnią handlową dysponuje stacja C-15 Dworzec Wileński (765 m kw.), a najwięcej lokali znajduje się na stacji C-14 Stadion Narodowy. Dla porównania na I linii są w sumie 144 lokale o łącznej powierzchni 5229,95 m kw.

Zgodnie ze specyfikacją niektóre lokale zarezerwowano na potrzeby piekarni, usług ekspresowych czy sklepów typu convenience. Pod pojęciem usług ekspresowych rozumie się usługi szewskie, ślusarskie (dorabianie kluczy, sprzedaż zamków), ksero, wyrabianie pieczątek, usługi fryzjerskie i kosmetyczne/ wizażu, pralnicze, zegarmistrzowskie, krawieckie, kuśnierskie, pocztowe i zakłady fotograficzne. Sklepy typu convenience prowadzą sprzedaż artykułów spożywczych oraz przemysłowych, artykułów tytoniowych, prasy itp. Nie są rozpatrywane oferty powtarzające na stacji jedną z branż, nie dopuszcza się też m.in. sprzedaży alkoholu, hazardu czy prowadzenia działalności, która w jakiś sposób ograniczałaby dostępność do użytkowników metra, np. ze względu na wiek.
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5