Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

II linia metra od startu z pełnym zasięgiem sieci komórkowych

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2014-12-03 14:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

II linia metra od startu z pełnym zasięgiem sieci komórkowych
fot. WUstacja C-14 Stadion Narodowy
Infrastruktura II linii metra jest technicznie przygotowana pod zapewnienie pełnego zasięgu sieci komórkowych – na stacjach i w tunelach. Operatorzy zapowiadają, że z komórek będzie można korzystać już od momentu uruchomienia nowej linii dla pasażerów.

Jak pisaliśmy, trwają prace operatorów telefonii komórkowej nad zapewnieniem pełnego zasięgu na I linii metra, także w tunelach. Powinny zakończyć się w I kwartale 2015 r. Problemu nie powinno też być z II linią. – Szkielet sieci jest gotowy. Dalszy ciąg należy do operatorów. Są zainteresowani – mówi Krzysztof Malawko, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

Operatorzy już pracują nad zapewnieniem zasięgu na II linii metra. Starania te nie przebiegały jednak bezproblemowo. – Niestety odbiory techniczne i poprawki wykonywane przez AGP (generalnego wykonawcę prac budowlanych w metrze) nie pozwoliły na realizacje naszych prac zgodnie z pierwotnym harmonogramem, który zakładał testy funkcjonalne od połowy listopada 2014 r. – mówi Arkadiusz Majewski z firmy Plus. Jak zapewnia, mimo tych trudności nie powinno być opóźnień we wdrażaniu usługi. – Druga linia metra jest obecnie w fazie implementacji urządzeń. Wszyscy operatorzy realizują prace równocześnie i mamy nadzieję, że w momencie uruchomienia komercyjnego powinien być zapewniony zasięg zarówno na stacjach, jak i w tunelach drugiej linii metra – mówi Arkadiusz Majewski.

W podobnym tonie wypowiadają się inni operatorzy. – T-Mobile zakończyło realizację swoich inwestycji i jeśli otrzymamy dostęp do infrastruktury pasywnej, przygotowanej przez Metro Warszawskie, jesteśmy gotowi świadczyć usługi od pierwszego dnia działania nowej linii metra – zapewnia Konrad Mróz z firmy T-Mobile.

Metro może udostępniać swoją przestrzeń także do innych przedsięwzięć, niesłużących bezpośrednio pasażerom. – Miasto może udostępniać część tras kablowych innym spółkom, realizującym instalacje telekomunikacyjne na potrzeby komercyjne – mówi Mateusz Witczyński, rzecznik prasowy wykonawcy, firmy AGP Metro. Z tej możliwości na I linii korzystają m.in. Netia i Orange (jako następca TP SA).

Władze miasta zapowiadały, że otwarcie centralnego odcinka II linii metra nastąpi 14 grudnia. Termin ten jest jednak uzależniony od przebiegu odbiorów zewnętrznych, na które miasto nie ma wpływu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zasięg w całym metrze w I połowie 2015 r.

Komunikacja

Zasięg w całym metrze w I połowie 2015 r.

Witold Urbanowicz 02 grudnia 2014

Metro: Odbiory bez problemów. Ile potrwają – nie wiadomo

Prawo & Finanse

Metro: Odbiory bez problemów. Ile potrwają – nie wiadomo

Witold Urbanowicz 26 listopada 2014

Do końca roku zasięg w całym metrze?

Komunikacja

Do końca roku zasięg w całym metrze?

Witold Urbanowicz 20 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5