Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Hyundai zapowiada oddział w Polsce. Tu dalsza produkcja tramwajów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-12 14:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Hyundai zapowiada oddział w Polsce. Tu dalsza produkcja tramwajów
mat. UM Warszawa
Przy okazji podpisania umowy na nowe tramwaje dla Warszawy Hyundai Rotem zapowiedział otwarcie w oddziału w Warszawie dla obsługi rynku europejskiego. – Hyundai Rotem traktuje Polskę jako miejsce długoterminowego rozwoju – mówi Geon Yong Lee, dyrektor generalny Hyundai Rotem. – W przypadku rozszerzenia zamówienia przez Warszawę o opcję na 90 pojazdów Hyundai Rotem będzie dążył do produkcji tramwajów w Polsce – zadeklarował.

Dzisiaj (12 czerwca) Tramwaje Warszawskie podpisały umowę z koreańską firmą Hyundai Rotem na dostawę do 213 tramwajów, w tym 123 w ramach zamówienia podstawowego i 90 w ramach opcji. Dużo emocji budzi miejsce produkcji. Pojazdy, które zostaną dostarczone w ramach zamówienia podstawowego, powstaną w Korei z uwagi na przewidziane w umowie terminy dostaw.

Producent podkreśla, że 60% komponentów nowych tramwajów będzie pochodziło z rynku unijnego, w tym Polski. Cały osprzęt elektroenergetyczny powstanie w Warszawie i dostarczy go Medcom. Rejestratory parametrów technicznych zapewni mająca siedzibę w Warszawie firma ATM.

Hyundai Rotem zapowiedział większe zaangażowanie i pogłębienie współpracy w Polsce. – Hyundai Rotem traktuje Polskę jako strategiczne miejsce, swoistą bazę dla długoterminowych działań. Zdecydowaliśmy się otworzyć swój europejski oddział w Polsce i w oparciu o organizację pracy będziemy dążyć do kolejnych sukcesów w pozyskiwaniu zamówień – podkreśla Geon Yong Lee, dyrektor generalny Hyundai Rotem.

Tutaj też mogłaby się odbywać część produkcji tramwajów dla Warszawy. – W przypadku rozszerzenia zamówienia przez Warszawę o opcję na 90 pojazdów Hyundai Rotem będzie dążył do produkcji tramwajów w Polsce. W ten sposób przyczynimy się do rozwoju przemysłu kolejowego oraz utworzenia nowych miejsc pracy – zadeklarował szef Hyundai Rotem.Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nadwozia pierwszych dwóch Hyundaiów dla Warszawy gotowe [zdjęcia]

Przestrzeń

Nadwozia pierwszych dwóch Hyundaiów dla Warszawy gotowe [zdjęcia]

Witold Urbanowicz 02 lutego 2021

Korea: Czy dojdzie do renesansu tramwajów?

Komunikacja

Korea: Czy dojdzie do renesansu tramwajów?

Roman Czubiński 27 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5