Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Hyperloop mógł być elementem Expo 2022 w Łodzi

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2017-12-13 15:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Hyper Poland

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Hyperloop mógł być elementem Expo 2022 w Łodzi
mat. prasowe
Zespół Hyper Poland przygotował dla Łodzi, która starała się o organizację Expo 2022, przygotował projekt demonstracyjnej trasy Hyperloop, który w przyszłości mógłby stać się elementem docelowej sieci kolei próżniowej. Jak jednak wiadomo, Expo w Łodzi nie będzie.

Zespół Hyper Poland podczas przygotowań do oficjalnej prezentacji kandydatów na Specialized Expo 2022/23, która odbyła się 15 listopada 2017 roku w Paryżu, zaproponował poszerzenie programu wystawy o system Hyperloop z konstrukcją rurową o długości ok. 1200 metrów umieszczoną na filarach na wysokości 5 metrów nad powierzchnią terenu. – Podczas Expo odbywałby się demonstracyjny ruch wahadłowy pojazdu, poruszającego się z ograniczoną prędkością. Specjalne wizjery zamontowane w rurze próżniowej umożliwiłyby osobom odwiedzającym wystawę obserwację szczegółów działania naszego systemu Hyperloop – mówi mgr inż. Łukasz Mielczarek, odpowiadający za obiekty mostowe Hyper Poland.

Od ponad roku Hyper Poland współpracował z architektami z biura Wheeler Kearns Architects, laureatami prestiżowej nagrody AIA Chicago Firm of the Year. Specjalnie dla Łodzi, kandydata do Expo 2022, wspólnie podmioty zaprojektowały pawilon wystawowy poświęcony technologii Hyperloop wraz z unikalnym symulatorem jazdy wbudowanym we fragment dworca w skali 1:1 oraz wirtualną rzeczywistością (VR). Takie rozwiązanie pomogłoby przyszłym pasażerom w zrozumieniu jak wyglądałaby podróż tym nowym środkiem transportu.

– Podczas procesu planowania dworców Hyperloop, ich architektury, infrastruktury i organizacji ruchu potrzeby przyszłych użytkowników stawiamy zawsze na pierwszym miejscu – mówi dr inż. arch. Katarzyna Foljanty, koordynator ds. architektury w Hyper Poland. Sam pawilon nie byłby typowym, wyłącznie wystawowym budynkiem. Peryferyjne tereny po wystawach światowych kojarzą się zwykle z opuszczonymi obiektami, które w większości przypadków ulegają wyburzeniu, gdyż trudno je zagospodarować na inne funkcje. W przypadku Łodzi i wyjątkowego położenia terenów wystawowych w centrum miasta, zdecydowaliśmy się na takie zaprojektowanie pawilonu wystawowego, aby po zakończonym Expo 2022 możliwa była jego przebudowa na docelowy dworzec Hyperloop, tworzący z Łodzią Fabryczną dogodny węzeł przesiadkowy, który stałby się kluczowym miejscem w przestrzeni ogólnodostępnej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Hyper Poland walczy o nagrodę Komisji Europejskiej

Mobilność

Hyper Poland walczy o nagrodę Komisji Europejskiej

Jakub Dybalski 24 listopada 2017

Hyperloopem do CPK? To pieśń przyszłości

Komunikacja

Hyperloopem do CPK? To pieśń przyszłości

Roman Czubiński 20 listopada 2017

Polacy bez finału w Hyperloop Pod Competition II

Komunikacja

Polacy bez finału w Hyperloop Pod Competition II

Jakub Dybalski 28 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5