Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Mobilność

Hyper Poland stworzy wspólny standard dla hyperloopa

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-06-28 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Hyper Poland stworzy wspólny standard dla hyperloopa
fot. Hyper Poland, Zeleros, Hardt, TransPod
Kanadyjskie i europejskie firmy hyperloopowe tworzą pierwsze w branży partnerstwo w celu ustanowienia międzynarodowych standardów i ram regulacyjnych. Wśród firm znalazła się też Hyper Poland.

– Ustanowienie międzynarodowych ram dla opracowywania standardów kolei próżniowej jest ważnym krokiem w kierunku pewności, że proponowane rozwiązania spełnią wymogi bezpieczeństwa i regulacyjne, a odpowiednie partnerstwa między firmami hyperloop i organizacjami badawczymi powinny prowadzić do szybszego wdrożenia tej przełomowej technologii – tłumaczy sens porozumienia Przemysław Pączek, szef Hyper Poland.

Wiodące kanadyjskie i europejskie firmy zajmujące się rozwojem technologii Hyperloop ogłosiły międzynarodowe partnerstwo w celu zdefiniowania, ustanowienia i standaryzacji metod oraz ram regulujących transport próżniowy (hyperloop). Partnerstwo obejmuje liderów branży, w tym TransPod (Kanada, biura we Włoszech i Francji), Hardt Hyperloop (Holandia), Zeleros Hyperloop (Hiszpania) i Hyper Poland (Polska, biuro w Niemczech).

Partnerstwo jest otwarte dla wszystkich przedsiębiorstw, instytucji badawczych, organów regulacyjnych oraz rządów, które zadeklarują gotowość podjęcia się wyznaczonych zobowiązań, w tym prowadzenia badań, dyskusji oraz zagwarantowania odpowiednich praktyk.

Porozumienie grupuje firmy, które zajmują się różnymi aspektami hyperloopa. Zarówno całą koncepcją – Hyper Poland przygotowało m.in. plan połączenia najważniejszych miast Polski i planowanego CPK hyperloopem – jak i konkretnymi jego elementami – TransPod przygotowało koncepcję kapsuły pasażerskiej.

Hyperloop to, na razie pozostająca w sferze planów, koncepcja nowego środka transportu, który ma łączyć zalety podróży szybką koleją i samolotem. Kapsuły z pasażerami, miałyby poruszać się z prędkością bliską prędkości dźwięku, wewnątrz specjalnej tuby, przy minimalnym tarciu i oporze powietrza. Na świecie powstało kilka firm, które chcą hyperloopa wykorzystać komercyjnie, a zainteresowani są tym m.in. miliarderzy Elon Musk (pomysłodawca wykorzystania na szeroką skalę tej technologii) i Richard Branson (niedawno zainwestował w najbardziej w tej kwestii zaawansowaną firmę Hyperloop One.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Czy w Polsce jest miejsce na hyperloop?

Mobilność

Czy w Polsce jest miejsce na hyperloop?

Roman Czubiński 15 czerwca 2018

BMW projektuje kapsułę hyperloopa dla Dubaju

Mobilność

BMW projektuje kapsułę hyperloopa dla Dubaju

Jakub Dybalski 04 maja 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5