Partner serwisu
Mobilność

Hulaj ART: Sztuka na kółkach – wspólny projekt artystyczny Lime i ASP Wrocław

Dalej Wstecz
Autor:

Lime

Data publikacji:
19-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
19-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Lime

Podziel się ze znajomymi:

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz firma Lime podsumowały wspólny projekt artystyczny o nazwie Hulaj ART: Sztuka na kółkach. W Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności odbył się dziś wernisaż, podczas którego zostały zaprezentowane prace studentów i wykładowców wrocławskiej uczelni. 30 hulajnóg firmy Lime zostało pomalowanych przez przedstawicieli ASP Wrocław i od teraz będą one służyć mieszkańcom miasta.

Celem wspólnego projektu artystycznego Lime i ASP Wrocław jest wprowadzenie sztuki do przestrzeni miejskiej. Mieszkańcy będą mogli wykorzystywać pomalowane hulajnogi do ich codziennych podróży.

– Event artystyczny Hulaj ART: Sztuka na kółkach stanowił niezwykłe wyzwanie dla wszystkich Twórców tego projektu, którzy mieli okazję zaprezentować swoją sztukę, język wizualny oraz zaistnieć w przestrzeni miejskiej przed szerszym gronem odbiorców. Projekt ten, będący inicjatywą międzywydziałową, zaangażował studentów z Wydziału Malarstwa oraz Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów, dostarczając im wielu twórczych satysfakcji oraz umożliwiając wymianę doświadczeń przy pracy z nowym medium. Dla młodych twórców stanowił niepowtarzalną szansę na zaistnienie w przestrzeni miejskiej ze swoją twórczością oraz na wprowadzenie sztuki do naszej codzienności – zaznaczyła dr hab. Marta Płonka, Prorektor ds. naukowych i współpracy z podmiotami zewnętrznymi.

– Wrocław to pierwsze miasto, w którym firma Lime rozpoczęła swoją działalność w Polsce, dlatego Hulaj ART: Sztuka na kółkach ma dla nas także charakter symboliczny. Jesteśmy zaszczyceni, że władze uczelni oraz studenci tak bardzo zaangażowali się w nasz wspólny projekt. Dziękujemy każdemu artyście, który sprawił, że nasze e-hulajnogi będą od teraz nie tylko środkiem transportu, ale także swojego rodzaju dziełem sztuki, które będzie służyć mieszkańcom Wrocławia – powiedział Damian Kupczak, Senior Operations Manager Lime Polska.

W dzisiejszej konferencji wzięli udział artyści zaangażowani w projekt Hulaj ART: Sztuka na kółkach, władze Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, przedstawiciele firmy Lime Polska, Urzędu Miasta Wrocławia oraz mediów. Wernisaż był zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy artystów, dotyczącej tego w jaki sposób przenieść swoją koncepcję na dwukołowy pojazd, który będzie później wykorzystywany przez mieszkańców. Po oficjalnej części studenci zostali nagrodzeni przez firmę Lime za ich niezwykłą pracę, kreatywność i zaangażowanie. Hulajnogi pojawią się na ulicach Wrocławia od poniedziałku 22 kwietnia.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5