Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Jaracza już po pracach podziemnych. Pora na kostkę

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2018-09-12 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Jaracza już po pracach podziemnych. Pora na kostkę
fot. ZIM Łódź
Kolejna inwestycja drogowa, związana z rewitalizacją centrum Łodzi, osiągnęła półmetek. Po zakończeniu prac podziemnych wykonawcy ul. Jaracza przeszli do układania nawierzchni. Według władz miasta ulica – podobnie jak pozostałe, których oddanie do użytku zaplanowano na ten rok – zostanie ukończona zgodnie z harmonogramem.

Wymiana gazociągu oraz przebudowa innych instalacji zlokalizowanych pod jezdnią trwała nieco ponad dwa miesiące. Mimo obaw tym razem nie doszło do często zdarzających się podczas inwestycji w śródmieściu odkryć archeologicznych, których inwentaryzacja wydłużyłaby prace. Plany, którymi dysponowało miasto, nie odpowiadały wprawdzie rzeczywistemu układowi instalacji podziemnych, jednak wykonawca poradził sobie z tym problemem we własnym zakresie.

Kolejnym rozpoczętym etapem jest układanie nawierzchni. Aby zachować historyczny charakter ulicy, zdecydowano się na wyłożenie jej kostką klinkierową, z której była wykonana jezdnia przed przebudową. Część materiału udało się odzyskać ze starej nawierzchni.

Rewitalizacja zmieni układ ulicy. Jej jezdnia zostanie zwężona o 2,5 metra i będzie liczyła 6 m szerokości. Na uzyskanej w ten sposób powierzchni znajdą się miejsca postojowe (poprzednio obowiązywało tu parkowanie na jezdni), rozdzielone drzewami. Łącznie między Wschodnią a Kilińskiego zostanie posadzonych 30 grabów. W odróżnieniu od innych przebudowywanych w Śródmieściu ulic nie zmieni się natomiast szerokość chodników. W odróżnieniu od Wschodniej, na której po rewitalizacji pojawi się drugi kierunek ruchu, Jaracza pozostanie ulicą jednokierunkową.

Według deklaracji władz miasta Jaracza zostanie oddana do użytku zgodnie z harmonogramem, czyli do końca listopada. Chodniki i jezdnia między Kilińskiego a Teatrem im. Jaracza w myśl uzgodnień z wykonawcą mają jednak zostać ukończone do 9 dnia tego miesiąca. Tego właśnie dnia teatr będzie bowiem obchodził 130. rocznicę swojego powstania.

Przebudowa ul. Jaracza rozpoczęła się na początku lata. Jest to – obok Tuwima, Nawrot, Traugutta, Wschodniej i Gdańskiej – jedna z sześciu ulic, których przebudowa w ramach rewitalizacji obszarowej rozpoczęła się w tym roku. Wykonawcą jest firma IDS-Bud. Częścią tego samego, wartego 12,915 mln zł kontraktu jest także przebudowa przyległego odcinka ul. Wschodniej, która z uwagi na większy zakres prac zakończy się jednak dopiero w przyszłym roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań. Tramwaje wracają na Święty Marcin

Przestrzeń

Poznań. Tramwaje wracają na Święty Marcin

jd/inf. pras. 05 września 2018

Łódź: Pierwsze skrzyżowanie w strefie rewitalizacji prawie gotowe

Przestrzeń

Łódź: Pierwsze skrzyżowanie w strefie rewitalizacji prawie gotowe

Roman Czubiński 31 sierpnia 2018

Łódź: Środki z UE na rewitalizację Księżego Młyna

Przestrzeń

Łódź: Środki z UE na rewitalizację Księżego Młyna

Roman Czubiński 22 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5