Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Historia Białegostoku na przystankach

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-11-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Białystok

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Historia Białegostoku na przystankach
fot. Marcin Jakowiak/UM Białystok
W oczekiwaniu na autobus będzie można poznać historię Białegostoku. Na miejskich przystankach pojawią się tablice z informacjami o przeszłości miejsc znajdujących się w pobliżu.

Akcja pod hasłem "Przystanki historyczne" została zapoczątkowana z inicjatywy radnych Białegostoku z Koalicji Obywatelskiej. Pierwsza tablica historyczna pojawiła się już na przystanku przy ulicy Legionowej, położonym w pobliżu Rynku Siennego. Są na niej archiwalne ujęcia tego miejsca z lat 1915-1919 oraz z lat 70. ubiegłego wieku.

– To pomysł na to, jak pogodzić kulturę i historię z komunikacją. Realizowany jest we współpracy z Galerią Sleńdzińskich oraz Białostocką Komunikacją Miejską – poinformował radny Marek Tyszkiewicz.

Takich tablic będzie na początek dziesięć. Pojawią się w różnych częściach Białegostoku, głównie w centrum miasta. Będzie można na nich przeczytać krótką historię miejsc, które istnieją głównie w pamięci, a szczątkowo także w budynkach. Mieszkańcy czy turyści dowiedzą się, jak Białystok wyglądał przed laty.

– Chcielibyśmy przywrócić pamięć Białegostoku, który już powoli odchodzi, którego nie pamiętamy. Jak wyglądały dawne Chanajki, jak wyglądało centrum, rynek – powiedział radny Marcin Moskwa.

Projekt jest otwarty i mogą być w nim uwzględnione nie tylko miejsca, ale i postacie dawnego Białegostoku. Radni czekają też na propozycje mieszkańców.

Urząd Miejski w Białymstoku wspiera tę akcję.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5