Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Hanowerska policja kontroluje bezpieczną odległość od roweru

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-05-2023
Ostatnia modyfikacja:
08-05-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Hanowerska policja kontroluje bezpieczną odległość od roweru
fot. Polizeidirektion Hannover
Kierowcy, wyprzedzający rowerzystów, powinni zachować odpowiednią, bezpieczną odległość. Hanower, wraz z lokalną policją, naniósł na jednej z ulic trwałe znaczniki, które mają umożliwić kontrolowanie przestrzegania przepisów przez kierowców.

Oznaczenia pojawiły się na Wedekindstrassena pasie drogowym i na jezdni. Ich celem jest umożliwienie policji optycznego – szybkiego i precyzyjnego – ustalenia dokładnej odległości między rowerzystą a wyprzedzającym go samochodem. Wcześniej takie oznaczenia były nanoszone kredą.

– Policja jest teraz w stanie monitorować przestrzeganie dystansu przy wyprzedzaniu – w krótkim czasie, z wiarygodnymi dowodami, niezależnie od pory dnia czy pogody. Nie odpuścimy tej sprawy: już planujemy kolejne punkty kontrolne. Chcemy dać rowerzystom poczucie bezpieczeństwa w tak uczęszczanych obszarach – mówi Andreas Diekmann, szef działu rowerowego w Komendzie Policji w Hanowerze.

Jak przypomina hanowerska policja, wymagana odległość w terenie zabudowanym to 1,5 m, a poza terenem zabudowanym – 2,0 m. Kierowcy, którzy nie zachowają bezpiecznego dystansu, muszą się liczyć z mandatem w wysokości 30 euro.


Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5