Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Hamburg zamawia wodorowe Solarisy

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
24-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Solaris

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Hamburg zamawia wodorowe Solarisy
fot. Solaris Bus & Coach
Miejski przewoźnik Hamburger Hochbahn zamówił pięć autobusów wodorowych Solaris Urbino 12 hydrogen. Zeroemisyjne pojazdy mają pojawić się na ulicach Hamburga już w drugim kwartale 2024 roku.

Intensywny rozwój gospodarki wodorowej w Europie jest coraz bardziej widoczny także w sektorze transportu publicznego. Potencjał wykorzystania wodoru jako paliwa alternatywnego przekłada się na coraz więcej zamówień przewoźników na autobusy wyposażone w ten właśnie napęd. Dążąc do osiągnięcia wymaganej neutralności klimatycznej i obserwując pozytywne doświadczenia przewoźników już korzystających z tych rozwiązań, miasta coraz częściej decydują się na unowocześnianie taborów o pojazdy z napędem wodorowym. Jednym z przykładów jest właśnie Hamburg.

Hamburger Hochbahn, przewoźnik niemieckiej metropolii, w ramach umowy ramowej zamówił pięć autobusów wodorowych marki Solaris w wersji 12-metrowej. Solarisy Urbino 12 hydrogen napędzane będą energią pochodzącą z wodorowego ogniwa paliwowego o mocy 70 kW. Doświadczenie Solarisa w rozwijaniu technologii wodorowych sięga 2014 roku. Zaprezentowany wówczas model Urbino electric 18 hydrogen range extender zadebiutował właśnie w Hamburgu, przewożąc pasażerów na tzw. Linii innowacyjnej 109.

– Miasto przyszłości to przestrzeń przyjazna dla ludzi i środowiska. Wierzymy, że nowoczesny transport publiczny pełni kluczową rolę dla zrównoważonego rozwoju miast. Jesteśmy dumni, że możemy realnie wpływać na tę zmianę, dostarczając nasze zeroemisyjne autobusy – mówi Javier Irriarte, szef firmy Solaris Bus & Coach.

Całkowicie bezemisyjne autobusy, poza walorem ekologicznym (jedynym produktem reakcji chemicznej zachodzącej w ogniwie wodorowym wykorzystanym w napędzie jest woda), charakteryzują się także niezwykle niskim poziomem wytwarzanego hałasu. Każdy z zamówionych autobusów pomieści 70 pasażerów, w tym 26 na miejscach siedzących. Przewoźnik zdecydował się na wersję z zamkniętą kabiną kierowcy i klasycznym układem drzwi 2-2-2.

– Technologia ogniw paliwowych pozostaje ważną strategiczną opcją dla Hochbahn. Dzięki pięciu zamawianym teraz pojazdom, po raz pierwszy w codziennej eksploatacji, będziemy mogli użyć seryjnej produkcji autobusów wodorowych. Cieszymy się, że w tym przedsięwzięciu możemy współpracować z firmą Solaris – mówi Henrik Falk, prezes Hamburger Hochbahn AG.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Solaris dostarczy co najmniej 90 autobusów wodorowych do Wenecji

Komunikacja

Solaris dostarczy co najmniej 90 autobusów wodorowych do Wenecji

Redakcja/inf. pras./inf. własna 12 września 2023

Jakich elektrobusów jest w Polsce najwięcej?

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Solaris dostarczy co najmniej 90 autobusów wodorowych do Wenecji

Komunikacja

Solaris dostarczy co najmniej 90 autobusów wodorowych do Wenecji

Redakcja/inf. pras./inf. własna 12 września 2023

Jakich elektrobusów jest w Polsce najwięcej?

Prawo & Finanse

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5