Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

GZM przejmie przystanki 14 gmin

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-09-18 16:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa GZM

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

GZM przejmie przystanki 14 gmin
fot. MJ
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia rozpoczyna proces przejęcia utrzymania wiat przystankowych na swoim terenie. W pierwszym etapie wstępną wolę przekazania Metropolii tego zadania wyraziło 14 gmin. Pozostałe będą mogły zrobić to w kolejnych etapach. Aby tak się stało konieczna jest kompletna inwentaryzacja infrastruktury przystankowej w każdej gminie. Ten proces w wielu gminach jeszcze trwa.

Metropolia konsultacje w tym temacie rozpoczęła w październiku 2018 roku. Wówczas do gmin i miast trafiły zapytania o infrastrukturę przystankową na ich terenie. W 2019 roku odbyło się również spotkanie z przedstawicielami miast i gmin członkowskich, gdzie omówiono temat zarządzania wiatami przez GZM.

Pod koniec maja Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przedstawiła gminom i miastom propozycję przejęcia od nich zadania związanego z wiatami przystankowymi – z ich zarządzaniem i utrzymaniem. W pierwszym etapie 14 gmin wstępnie zadeklarowało, że przekaże Metropolii zadanie utrzymania wiat przystankowych. Obejmuje ono budowę, przebudowę oraz remonty wiat przystankowych.

Metropolii zależy, aby ujednolicić wygląd wiat i w pełni wykorzystać ich potencjał, m.in. reklamowy, co pozwoli na obniżenie kosztów utrzymania. Planuje również budowę nowych wiat.

Proces przejęcia przez Metropolię zadań z poszczególnych gmin będzie odbywać się sukcesywnie. Pierwsze z nich mogą zostać przekazane w 2020 roku, a kolejne w następnych latach.

Żeby przejąć wiaty w danej gminie, konieczna jest ich kompletna inwentaryzacja. W niektórych gminach trwa jeszcze ten proces.

Porozumienie z Metropolią zawarły: Bytom, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Knurów, Gliwice, Ożarowice, Radzionków, Ruda Śląska, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Świerklaniec, Tarnowskie Góry i Tychy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań kupuje 19 tablic informacji pasażerskiej na przystanki

Komunikacja

Poznań kupuje 19 tablic informacji pasażerskiej na przystanki

Jakub Dybalski 28 sierpnia 2019

Łódź: Pierwsza wiata z WiFi. Będzie więcej

Komunikacja

Łódź: Pierwsza wiata z WiFi. Będzie więcej

Roman Czubiński 21 czerwca 2019

Pasażer poinformowany jest mniej awanturujący się

Felietony i komentarze

Pasażer poinformowany jest mniej awanturujący się

Mikołaj Kwiatkowski 09 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5