Partnerzy serwisu:
Komunikacja

GZM. Jest porozumienie w sprawie Metrobiletu

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-10-18 15:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

GZM. Jest porozumienie w sprawie Metrobiletu
fot. GZM/FB
W czwartek w Katowicach przedstawiciele Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii i wojewódzkiego urzędu marszałkowskiego podpisali porozumienie w sprawie utworzenia wspólnego biletu na górnośląski transport miejski i Koleje Śląskie. W pełnej wersji ma kosztować 229 zł za miesiąc. Nie wiadomo jednak kiedy zacznie działać.

Porozumienie nie oznacza więc, że na Górnym Śląsku od jutra ruszają prace nad wspólnym biletem. Oznacza jednak, że dwie główne instytucje odpowiedzialne za transport w metropolii porozumiały się w sprawie wzajemnych rozliczeń, a to podstawa, by bilet powstał. Mają być oparte o Śląską Kartę Usług Publicznych, ale, by stało się to możliwe, konieczne są m.in. zmiany w systemie informatycznym karty i aneks do umowy z wykonawcą i zarządcą ŚKUP.

Przedstawiciele GZM, górnośląsko–zagłębiowskiego ZTM i samorządu wojewódzkiego zdradzili jednak planowane ceny biletu. Na jego potrzeby teren metropolii ma być podzielony na sześć stref – Katowice i pięć stref obejmujących drogi dojazdowe do nich. 119 zł ma kosztować miesięczny bilet pozwalający na jeżdżenie transportem publicznym GZ ZTM w całej aglomeracji i Kolejami Śląskimi na terenie Katowic. Bilet za 179 zł da dodatkowo możliwość jazdy pociągami Kolei Śląskich w jeszcze jednej strefie (w zamyśle – dojazd do pracy i z powrotem do domu). Za 229 zł miesięcznie będzie można jeździć wszystkim wszędzie.

GZM zaczęła działać od stycznia tego roku. Utworzyła GZ ZTM, który ma przejąć stopniowo organizację transportu w aglomeracji od dotychczasowych trzech organizatorów – KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry. W styczniu ujednolicono ceny biletów jednorazowych w całej metropolii. Od kwietnia takie same ceny mają bilety okresowe.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Górny Śląsk. Dżungla w tramwaju

Komunikacja

Górny Śląsk. Dżungla w tramwaju

jd/inf. pras. 18 października 2018

GZM. Od kwietnia jednolite ceny biletów okresowych

Komunikacja

GZM. Od kwietnia jednolite ceny biletów okresowych

Jakub Dybalski 16 marca 2018

Były prezydent Chorzowa szefem górnośląskiego ZTM

Prawo & Finanse

Były prezydent Chorzowa szefem górnośląskiego ZTM

Jakub Dybalski 20 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5