Partnerzy serwisu:
Komunikacja

GZM: Awaria ŚKUP. Zasady zakupu biletów, wrócą dziurkacze

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
09-02-2023
Ostatnia modyfikacja:
25-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
GZM: Awaria ŚKUP. Zasady zakupu biletów, wrócą dziurkacze
fot. ZTM Katowice
Od środy 8 lutego trwa wielka awaria systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych. Zawieszona jest możliwość zakupu wszystkich biletów za pomocą kart ŚKUP – pasażerowie muszą korzystać z innych kanałów dystrybucji biletów.

Jak pisaliśmy, wczoraj doszło do awarii systemu ŚKUP. Przestał działać portal, aplikacja Mobilny ŚKUP, System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz kasowniki w czytnikach kart znajdujących się w pojazdach. Przywrócenie działania systemu – jak podaje ZTM – może zająć kilka dni.

Obecnie zawieszone zostają bilety jednorazowe kodowane na kartach, jednorazowe kupowane w czytnikach ŚKUP w pojazdach, wieloprzejazdowe oraz bilety w taryfie odległościowej. Awaria ŚKUP nie oznacza jednak, że pasażerowie mogą podróżować bez biletów. ZTM informuje o dostępnych kanałach sprzedaży biletów oraz zasadach zapłaty za przejazd. 

Bilety jednorazowe można kupować za pomocą zewnętrznych aplikacji mobilnych (SkyCash, mPay, moBilet, zBiletem.pl, JakDojade). W wersjach papierowych są one dostępne w kioskach, znaczonych logo ŚKUP, Punktach Obsługi Pasażera oraz u kierowców. Można je też kupować w 12 automatach solarnych oraz wybranych automatach na terenie Sosnowca.

Bilety papierowe kasuje się w tradycyjnych kasownikach w autobusach. W tramwajach zostaną zamontowane natomiast awaryjnie dziurkacze. Pasażer jest zobowiązany do przedziurkowania biletu, a następnie oznaczenia za pomocą długopisu daty i godziny kasowania. Jeśli natomiast w pojeździe nie ma tego typu kasowników pasażer powinien na odwrocie napisać datę i godzinę rozpoczęcia podróży.

Natomiast bilety średniookresowe są dostępne poprzez zewnętrze aplikacje – SkyCash, mPay, moBilet, zBiletem.pl, JakDojade. Osoby posiadające ważne bilety długookresowe na kartach ŚKUP mogą podróżować po okazaniu karty.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5