Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gutkowo stanie się Olsztynem – także na kolei

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-06-2019
Ostatnia modyfikacja:
22-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Gutkowo stanie się Olsztynem – także na kolei
fot. MJ
W przyszłym roku stacja Gutkowo zmieni nazwę na Olsztyn Gutkowo, co nastąpi w ramach modernizacji linii kolejowej do Dobrego Miasta. Nowe tablice pojawią się ponad trzy dekady po zmianie granic administracyjnych i włączeniu Gutkowa do Olsztyna.

W 1987 r. znaczna część Gutkowa została włączona do Olsztyna. Nie towarzyszyła temu jednak zmiana nazwy stacji Gutkowo, znajdującej się w rejonie nowej granicy administracyjnej miasta. W ostatnich latach PKP PLK wyjaśniały, że zmiana – o którą powinien zawnioskować samorząd – jest kosztowna, a koszty z tym związane powinno pokryć miasto.

Wszystko wskazuje na to, że po latach fakt włączenia Gutkowa do Olsztyna będzie odnotowany także na kolei i na stacji pojawią się nowe tablice. – Nazwa stacji Olsztyn Gutkowo będzie odzwierciedlać położenie obiektu w granicach administracyjnych miasta Olsztyna i ułatwi identyfikację rejonu, do którego zmierzają podróżni – mówi Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK.

Oznaczenia będą wymienione w ramach rewitalizacji linii 221 na odcinku Gutkowo – Dobre Miasto, na co właśnie ogłoszono przetarg. – W związku z tym wymiana tablic nie będzie pociągała za sobą żadnych dodatkowych kosztów. Nowa nazwa zacznie obowiązywać od czerwcowej korekty rozkładu jazdy w 2020 roku – informuje Janduła.

Jeszcze zanim zostaną wymienione tablice Gutkowo może stać się ważną stacją. Modernizacja jednotorowej linii Gutkowo – Olsztyn Główny wymusi wstrzymanie ruchu na tym odcinku. W Gutkowie będą kończyć bieg pociągi Polregio i być może także niektóre dalekobieżne. – Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej. Planujemy, że roboty rozpoczną się w tym roku. Trwa także opracowywanie z przewoźnikami optymalnej dla podróżnych organizacji ruchu na czas inwestycji. O zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem – zastrzega przedstawiciel PKP PLK.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5