Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Grudziądz znów unieważnia przetarg na nowe tramwaje. Choć brakowało niewiele

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-05-06 12:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grudziądz znów unieważnia przetarg na nowe tramwaje. Choć brakowało niewiele
fot. Janusz Krzeszowski/wroclaw.plModerus Beta we Wrocławiu
Grudziądz unieważnił drugi już przetarg na dostawy czterech nowych, częściowo niskopodłogowych tramwajów oraz dźwigu tramwajowego. I to pomimo faktu, że Modertrans szedł z ceny, a do oferty brakowało relatywnie niewiele – ok. 600 tys. zł.

Przedmiotem zamówienia jest niezmienne dostawa czterech, częściowo niskopodłogowych tramwajów oraz jednego dźwigu tramwajowego do wkolejania tramwajów (żurawia samochodowego dla potrzeb ratownictwa technicznego). Długość tramwaju określono na 26-29 m (ze zderzakami), a szerokość – 2,35-2,4 m. Pojazd musi być co najmniej dwuczłonowy, z co najmniej jednym członem niskopodłogowym z udziałem min. 20% niskiej podłogi dla pasażerów stojących. Szczegółowo o wymaganiach pisaliśmy przy pierwszym przetargu.

Oferty poznaliśmy 11 marca. Ponownie wystartował jedynie Modertrans, który zaoferował dostawy 22,774 mln zł brutto, schodząc z ceny blisko 25,4 mln zł w pierwszym przetargu. Nowa oferta Modertransu nieznacznie przewyższała budżet określony na 22,180 mln zł brutto.

Mimo to zamawiający nie znalazł dodatkowych środków i dzisiaj (6 maja) unieważnił postępowanie. „W prowadzonym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia” – podał Grudziądzki Park Przemysłowy, który prowadził postępowanie.

Jednocześnie trwa nowy przetarg na przebudowę torowisk tramwajowych w ciągu Toruńskiej, Chełmińskiej i Konstytucji 3 Maja. W sumie inwestycja obejmie ok. 7 km toru pojedynczego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5