Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Grudziądz z ofertą Modertransu na tramwaje. Nieco tańszą

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-03-11 14:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grudziądz z ofertą Modertransu na tramwaje. Nieco tańszą
fot. Janusz Krzeszowski/wroclaw.plModerus Beta we Wrocławiu
Grudziądz otworzył oferty w kolejnym przetargu na dostawę czterech częściowo niskopodłogowych tramwajów oraz jednego pojazdu technicznego. Ponownie wystartował jedynie Modertrans, który jednak zszedł z ceny, prawie mieszcząc się w budżecie zamawiającego.

Przedmiotem zamówienia jest niezmienne dostawa czterech, częściowo niskopodłogowych tramwajów oraz jednego dźwigu tramwajowego do wkolejania tramwajów (żurawia samochodowego dla potrzeb ratownictwa technicznego). Długość tramwaju określono na 26-29 m (ze zderzakami), a szerokość – 2,35-2,4 m. Pojazd musi być co najmniej dwuczłonowy, z co najmniej jednym członem niskopodłogowym z udziałem min. 20% niskiej podłogi dla pasażerów stojących. Szczegółowo o wymaganiach pisaliśmy przy pierwszym przetargu.

Dzisiaj (11 marca) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Modertrans, który wycenił realizację zamówienia na 22,774 mln zł brutto. To nieznacznie przekracza budżet zamawiającego, określony na kwotę 22,180 mln zł brutto, ale producent i tak szedł z pierwotnej ceny, sięgającej blisko 25,4 mln zł. Zamawiający uznał jednak na początku roku, że nie dysponuje dodatkowymi środkami w takiej wysokości i postępowanie zostało unieważnione.

Całe zamówienie miałoby zostać zrealizowane w ciągu 24 miesięcy. Producent zaoferował za to skrócenie terminu dostawy pierwszego pojazdu, który miałby pojawić się w Grudziądzu w ciągu ośmiu miesięcy od zawarcia umowy (w poprzednim postępowaniu Modertrans deklarował termin 12 miesięcy).

Jednocześnie trwa przetarg na przebudowę torowisk tramwajowych w ciągu Toruńskiej, Chełmińskiej i Konstytucji 3 Maja. W sumie inwestycja obejmie ok. 7 km toru pojedynczego. Zmieniony termin składania ofert mija pod koniec marca.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Grudziądz kupuje cztery tramwaje. Drugie podejście

Przestrzeń

Grudziądz kupuje cztery tramwaje. Drugie podejście

Witold Urbanowicz 07 lutego 2020

Moderusy zbyt drogie dla Grudziądza

Przestrzeń

Moderusy zbyt drogie dla Grudziądza

Witold Urbanowicz 20 stycznia 2020

Grudziądz: Tylko Modertrans chce dostarczyć nowe tramwaje

Komunikacja

Grudziądz: Tylko Modertrans chce dostarczyć nowe tramwaje

Witold Urbanowicz 27 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5