Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Grudziądz z kolejnym podejściem do przebudowy infrastruktury tramwajowej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-05-05 15:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grudziądz z kolejnym podejściem do przebudowy infrastruktury tramwajowej
fot. WU
Grudziądz rozpisał nowy przetarg na przebudowę infrastruktury tramwajowej w ciągu Toruńskiej, Chełmińskiej i Konstytucji 3 Maja. Miasto, dzięki dofinansowaniu unijnemu, chce zrealizować trzy projekty, obejmujące łącznie ok. 7 km toru pojedynczego.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu Toruńskiej, Chełmińskiej i Konstytucji 3 Maja od al. 23 Stycznia do pętli OM Rządz oraz fragmentu drogi w Grudziądzu. W sumie to o ok. 7 km toru pojedynczego.

Postępowanie, tak jak ostatnio, jest podzielone na trzy części. Pierwsza z nich zakłada przebudowę ul. Toruńskiej od Marcinkowskiego do 23 Stycznia. Założono kompleksową przebudowę całego pasa drogowego oraz przebudowę podstacji zasilającej al. 23 Stycznia. Prace miałyby zostać wykonane do końca października 2021 r.

Drugie zadanie obejmuje przebudowę torowiska tramwajowego od ul. Wiejskiej do pętli na OM Rządz (z wyłączeniem odcinka od pętli Południowa do skrzyżowania Chełmińskiej i Kraszewskiego). Nowe torowisko zaprojektowano w śladzie istniejącym z ujednoliconym rozstawem osi torów przyjmującym wartość 3,90 m, z wyjątkiem fragmentu przy peronie autobusowo-tramwajowym w rejonie skrzyżowania ulic Chełmińskiej i Tytoniowej, gdzie przyjęto rozstaw torów wynoszący 2,90 m. Przebudowana zostanie pętla OM Rządz, gdzie powstanie dodatkowy tor odstawczy. Pętlę zaprojektowano w sposób umożliwiający późniejszą rozbudowę torowiska w kierunku południowym, do przyszłego osiedla mieszkaniowego. W rejonie pętli zaplanowano węzeł przesiadkowy dla autobusów regionalnych i miejskich. Prace miałyby zostać wykonane do końca października 2021 r.

Ostatnia część dotyczy przebudowy torowiska wzdłuż Chełmińskiej na odcinku od ul. Wiejskiej do Laskowickiej. W zakresie drogowym prace polegać będą na wykonaniu nowej konstrukcji jezdni oraz nowe konstrukcje chodników. Zadanie miałoby zostać wykonane do końca października 2022 r.

Termin składania ofert mija 16 czerwca. O wyborze w każdej części zdecydują cena (60%) oraz gwarancja (40%). 

To już drugie podejście do remontu sieci. Poprzedni przetarg został unieważniony w połowie kwietnia, gdyż w każdej z części złożone oferty znacznie przekraczały budżet.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Grudziądz z ofertami na przebudowę torowiska. Starczy środków?

Przestrzeń

Grudziądz z ofertami na przebudowę torowiska. Starczy środków?

Witold Urbanowicz 10 kwietnia 2020

Grudziądz z ofertą Modertransu na tramwaje. Nieco tańszą

Przestrzeń

Grudziądz z ofertą Modertransu na tramwaje. Nieco tańszą

Witold Urbanowicz 11 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5