Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Grudziądz unieważnia przetarg na przebudowę torowisk. Zabrakło środków

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-04-16 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grudziądz unieważnia przetarg na przebudowę torowisk. Zabrakło środków
fot. WU
Grudziądz otworzył właśnie oferty w przetargu na przebudowę infrastruktury tramwajowej w ciągu Toruńskiej, Chełmińskiej i Konstytucji 3 Maja. Miasto, dzięki dofinansowaniu unijnemu, przygotowało trzy projekty, obejmujące ok. 7 km toru pojedynczego. Miasto nie znalazło dodatkowych środków i unieważniło postępowanie.

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu, była przebudowa torowiska tramwajowego na odcinku od al. 23 Stycznia do pętli tramwajowej na OM Rządz. Zamówienie zostało podzielone na trzy części. W sumie to ok. 7 km toru pojedynczego. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Pierwsze zadanie dotyczyło przebudowy ul. Toruńskiej między Marcinkowskiego a al. 23 Stycznia. O zlecenie to ubiega się pięć firm z ofertami na kwoty od 21,1 mln zł brutto do 35,2 mln zł brutto przy budżecie wynoszącym 12 mln zł brutto. Drugie zadanie obejmowało przebudowę torowiska od ul. Wiejskiej do pętli tramwajowej na OM Rządz (z wyłączeniem odcinka Kraszewskiego – pętla Południowa, który został już wyremontowany). W części tej wpłynęło sześć ofert na kwoty od 64,5 mln zł brutto do 76,2 mln zł brutto przy budżecie określonym na kwotę 51,5 mln zł brutto. Ostatnie zadanie dotyczy przebudowy całej infrastruktury tramwajowej w ul. Chełmińskiej na odcinku od ul. Laskowickiej do ul. Wiejskiej. O zlecenie ubiegało się siedem firm z ofertami na kwoty od 53,5 mln zł brutto do 67,9 mln zł brutto przy budżecie wynoszącym 43,5 mln zł brutto. Szczegółowo o ofertach pisaliśmy tutaj.

Zamawiający poinformował dziś (16 kwietnia) o unieważnieniu wszystkich trzech części. Powodem jest przekroczenie budżetów. Miasto nie rezygnuje jednak z projektu przebudowy torowisk i w najbliższym czasie zamierza starać się o kolejne środki na przeprowadzenie tej inwestycji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Grudziądz z ofertami na przebudowę torowiska. Starczy środków?

Przestrzeń

Grudziądz z ofertami na przebudowę torowiska. Starczy środków?

Witold Urbanowicz 10 kwietnia 2020

Grudziądz z ofertą Modertransu na tramwaje. Nieco tańszą

Przestrzeń

Grudziądz z ofertą Modertransu na tramwaje. Nieco tańszą

Witold Urbanowicz 11 marca 2020

Grudziądz kupuje cztery tramwaje. Drugie podejście

Przestrzeń

Grudziądz kupuje cztery tramwaje. Drugie podejście

Witold Urbanowicz 07 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5