Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Grudziądz: Tylko Modertrans chce dostarczyć nowe tramwaje

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-12-27 15:12
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grudziądz: Tylko Modertrans chce dostarczyć nowe tramwaje
fot. Janusz Krzeszowski/wroclaw.plModerus Beta we Wrocławiu
Miasto Grudziądz rozpisało przetarg na dostawę czterech nowych, wieloczłonowych przynajmniej częściowo niskopodłogowych tramwajów. O zamówienie ubiega się wyłącznie firma Modertrans, która zadeklarowała dostawę pierwszego pojazdu w ciągu 12 miesięcy od zawarcia umowy.

Miasto wymaga pojazdów fabrycznie nowych, wieloczłonowych, jednokierunkowych, niskopodłogowych albo częściowo niskopodłogowych. Długość pojazdu określono na 26-29 m (ze zderzakami), a szerokość – 2,35-2,4 m. Tramwaj musi być co najmniej dwuczłonowy, z co najmniej jednym członem niskopodłogowym z udziałem min. 20% niskiej podłogi dla pasażerów stojących. Więcej o wymaganiach pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (27 grudnia) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Modertrans, który wycenił dostawy na blisko 25,4 mln zł brutto. To nieznacznie więcej, niż wycenił zamawiający, który budżet na sfinansowanie zamówienia określił na kwotę 22,180 mln zł brutto.

Jeśli zamawiający zdecyduje się na ofertę Modertransu, to pojazdy zostaną dostarczone w ciągu 24 miesięcy od zawarcia umowy. Przy czym wykonawca zadeklarował dostawę pierwszego pojazdu w ciągu 12 miesięcy.

Jednocześnie, jak pisaliśmy, Grudziądz prowadzi przetarg na przebudowę torowisk tramwajowych w ciągu Toruńskiej, Chełmińskiej i Konstytucji 3 Maja. W sumie inwestycja obejmie ok. 7 km toru pojedynczego. Zmieniony termin składania ofert mija w II połowie stycznia.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Grudziądz kupuje nowe tramwaje. Ruszył przetarg

Prawo & Finanse

Grudziądz kupuje nowe tramwaje. Ruszył przetarg

Witold Urbanowicz 13 listopada 2019

Grudziądz przebuduje torowisko tramwajowe. Ruszył przetarg

Przestrzeń

Grudziądz przebuduje torowisko tramwajowe. Ruszył przetarg

Witold Urbanowicz 04 listopada 2019

Grudziądz precyzuje plany taborowe: cztery nowe tramwaje

Przestrzeń

Grudziądz precyzuje plany taborowe: cztery nowe tramwaje

Przemysław Farsewicz 22 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5