Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Grudziądz: Rusza modernizacja torowiska. Tramwaje na krótszej trasie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-03 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grudziądz: Rusza modernizacja torowiska. Tramwaje na krótszej trasie
fot. Mariusz Nasieniewski / UM Grudziądz
ZUE rozpoczyna prace przy przebudowie torowiska tramwajowego w Grudziądzu. Od 8 lutego komunikacja tramwajowa zostanie skrócona do pętli Południowa.

Grudziądz przymierza się do prze budowy sporej części infrastruktury tramwajowej. – Po wielomiesięcznych staraniach finalizujemy to przedsięwzięcie i przechodzimy do jego realizacji. To ogromna inwestycja, której wartość sięga 144 mln złotych. Dzięki niej po Grudziądzu będą mogły jeździć nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje dostosowane do potrzeb seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. Dla tych osób transport publiczny to często jedyna możliwość poruszania się po mieście, dlatego komfort podróży ma tutaj ogromne znaczenie – mówi Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Niedawno miasto podpisało umowę z firmą ZUE na przebudowę odcinka od ul. Wiejskiej do pętli na OM Rządz (z wyłączeniem odcinka od pętli Południowa do skrzyżowania Chełmińskiej i Kraszewskiego). Jej wartość to 58,649 mln zł brutto. Torowisko na tym odcinku wykonane będzie w technologii podsypkowej. Ponadto wymienione zostaną wszystkie słupy trakcyjne wraz z osprzętem. Słupy trakcyjne w miarę możliwości ustawione będą w międzytorzu. Przewidziano przebudowę istniejącej pętli tramwajowej na OM Rządz i budowę dodatkowego toru odstawczego. Pętlę zaprojektowano w sposób umożliwiający późniejszą rozbudowę torowiska w kierunku południowym – do przyszłego osiedla mieszkaniowego. W rejonie pętli zaprojektowano nowe przystanki autobusowe.

Prace rozpoczynają się niebawem. Od 8 lutego zmieni się organizacja ruchu w ciągu Konstytucji 3 Maja od Sobieskiego do Rakowskiego – na części ulicy dopuszczony będzie ruch wyłącznie w jednym kierunku. Linia tramwajowa nr 2 zostanie skrócona do pętli przy ul. Południowej z zachowaniem dotychczasowych godzin odjazdów z przystanków. Linie autobusowe 10 i 17 kursować będą w kierunku osiedla Mniszek przez ulicę Sobieskiego. W kierunku powrotnym linie te kurować będą bez zmian. Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza AT na odcinku od pętli Rządz do przystanku Chełmińska / Kraszewskiego. Czas przesiadki wynosi ok. 3-4 minuty.

Inni wykonawcy wyremontują odcinek w ul. Toruńskiej od Marcinkowskiego do 23 Stycznia, a także w ciągu Chełmińskiej na odcinku od ul. Wiejskiej do Laskowickiej. Wszystkie prace zakończą się w ostatnim kwartale 2022 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Grudziądz podpisał pierwszą umowę w ramach inwestycji tramwajowej

Przestrzeń

Grudziądz podpisał pierwszą umowę w ramach inwestycji tramwajowej

Witold Urbanowicz 15 stycznia 2021

Grudziądz z jedną ofertą na tramwaje

Komunikacja

Grudziądz z jedną ofertą na tramwaje

Witold Urbanowicz 07 stycznia 2021

Grudziądz znów próbuje kupić tramwaje

Przestrzeń

Grudziądz znów próbuje kupić tramwaje

Witold Urbanowicz 06 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5