Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Grudziądz przebuduje torowisko tramwajowe. Ruszył przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-11-04 11:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
współpraca Przemysław Farsewicz

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grudziądz przebuduje torowisko tramwajowe. Ruszył przetarg
fot. Kudak1, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Grudziądz, dzięki dofinansownaiu unijnemu, przygotował trzy projekty remontu torowiska tramwajowego, obejmujące ok. 7 km toru pojedynczego. Miasto ogłosiło własnie przetarg na przebudowę infrastruktury tramwajowej w ciągu Toruńskiej, Chełmińskiej i Konstytucji 3 Maja. Prace zakończą się w 2023 r.

Grudziądz kontynuuje modernizację infrastruktury tramwajowej. To najmniejsze miasto w Polsce z komunikacją szynową. Już w poprzedniej perspektywie finansowej przebudowano odcinki sieci, teraz miasto przygotowuje się do remontu kolejnych tras. Łącznie do przebudowy pójdzie 7 km pojedynczego toru.

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu, jest przebudowa torowiska tramwajowego na odcinku od ul. Toruńskiej do pętli tramwajowej na OM Rządz. Zamówienie jest podzielone na trzy części.

Pierwsze zadanie dotyczy przebudowy ul. Toruńskiej między Marcinkowskiego a al. 23 Stycznia. Prace obejmą cały pas jezdni i 311,70 m toru pojedynczego. Roboty polegać będą na całkowitej rozbiórce istniejącej konstrukcji jezdni wraz z torowiskiem. Wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni oraz torowiska. Prace obejmą przebudowę sieci trakcyjnej i oświetlenia drogowego. Prace miałyby zostać wykonane do końca lipca 2021 r.

Drugie zadanie obejmuje przebudowę torowiska od ul. Wiejskiej do pętli tramwajowej na OM Rządz (z wyłączeniem odcinka Kraszewskiego – pętla Południowa, który został już wyremontowany). Torowisko wykonane będzie w technologii podsypkowej. Ponadto wymienione zostaną wszystkie słupy trakcyjne wraz z osprzętem. Słupy trakcyjne w miarę możliwości ustawione będą w międzytorzu. Przewidziano przbudowę istniejącej pętli tramwajowej na OM Rządz i budowę dodatkowego toru odstawczego. Pętlę zaprojektowano w sposób umożliwiający późniejszą rozbudowę torowiska w kierunku południowym – do przyszłego osiedla mieszkaniowego. W rejonie pętli zaprojektowano nowe przystanki autobusowe zapewniające możliwość obsługi pasażerskiej przez autobusy tworzące wraz z pętlą i powiązanymi z nią przystankami węzeł przesiadkowy. Na całym przebudowanym odcinku znajdzie się 6 peronów tramwajowych (w tym dwa wspólne tramwajowo-autobusowe). W ramach tego zadania przebudowanych będzie łącznie 5636,243 m toru pojedynczego. Tor odstawczy to 89,092 m. Prace miałyby zakończyć się w czerwcu 2022 r.

Ostatnie zadanie dotyczy przebudowy całej infrastruktury tramwajowej w ul. Chełmińskiej na odcinku od ul. Laskowickiej do ul. Wiejskiej. Torowisko poza jezdnią zostanie wykonane w technologii podsypkowej. W rejonie przystanków zostanie zbliżone do peronów. Przewidziano przebudowę sieci trakcyjnej i przystanków. Łącznie prace obejmą 1161,40 m toru pojedynczego. Prace miałyby potrwać do końca maja 2023 r.

Termin składania ofert mija 4 grudnia. W każdej części o wyborze zadecydują cena (60%) i gwarancja (40%).

Przypomnijmy: miasto planuje niebawem też ogłosić przetarg na cztery częściowo niskopodłogowe tramwaje.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Grudziądz precyzuje plany taborowe: cztery nowe tramwaje

Przestrzeń

Grudziądz precyzuje plany taborowe: cztery nowe tramwaje

Przemysław Farsewicz 22 października 2019

Obniżka PIT-u nie zagrozi tramwajom z Grudziądza

Prawo & Finanse

Obniżka PIT-u nie zagrozi tramwajom z Grudziądza

Przemysław Farsewicz 02 września 2019

Grudziądz przesuwa zakupy tramwajów

Komunikacja

Grudziądz przesuwa zakupy tramwajów

Przemysław Farsewicz 31 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5