Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Grudziądz myśli o zakupie 12 tramwajów w nowej perspektywie

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
21-05-2014
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Grudziądz myśli o zakupie 12 tramwajów w nowej perspektywie
fot. UM Grudziądz
Mieszkańcy Grudziądza mogą podziwiać na Błoniach Nadwiślańskich nowoczesny tramwaj dla… Moskwy. – Wszyscy pytają kiedy tego typu tramwaje będą jeździć w Grudziądzu – przyznaje wiceprezydent Marek Sikora i wyraża nadzieję, że dwanaście nowych tramwajów uda się kupić w rozpoczynającej się perspektywie finansowej UE 2014-2020.

Na Bulwarach Nadwiślańskich stoi Fokstrot, wyprodukowany przez Pesę, dla Moskwy. Stolica Rosji zamówiła 120 pojazdów o długości 26,255 m. Pojazdy o szerokości 2,5 m są całkowicie niskopodłogowe i są w stanie przewieźć 190 pasażerów (w tym 60 na miejscach siedzących). Tramwaj wyposażony jest w monitoring, umieszczono w nim aż 20 km różnych przewodów elektrycznych. Fokstrot wyposażony jest w centralny komputer, który nadzorować będzie pracę ponad 20 różnych systemów. Tramwaje mają zacząć wozić mieszkańców Moskwy w czerwcu br.

Okazją do prezentacji tramwaju w Grudziądzu są 115-lecie funkcjonowania tramwajów elektrycznych w tym mieście oraz 35 zjazd komunikacji miejskiej IGKM. Dzisiaj (21 maja) w godz. 11-18 tramwaj będą mogli też oglądać wszyscy zainteresowani mieszkańcy Grudziądza.

Pojazd już teraz budzi spore zainteresowanie mieszkańców. – Wszyscy pytają kiedy tego typu tramwaje będą jeździć w Grudziądzu – przyznaje Marek Sikora, wiceprezydent Grudziądza. Jak dodaje, miasto zgłosiło do kontraktu terytorialnego na nową perspektywę finansową UE zakup 12 sztuk niskopodłogowych tramwajów. – Przed nami rozpoczyna się właśnie perspektywa 2014-2020. Mam nadzieję, że w ramach niej dokonamy zakupu. Oczywiście z dofinansowaniem 85 % – informuje Sikora.

Od roku trwa kompleksowa modernizacja sieci tramwajowej, która ma się zakończyć na jesieni br. Torowisko jest wymieniane, a wiele odcinków jednotorowych zamienianych jest na dwutorowe. Miasto nie kupowało nowych tramwajów, wyremontowano jedynie sześć wozów 805N.– Najpierw torowiska, potem tramwaje – wyjaśnia Marek Sikora.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5