Partnerzy serwisu:
Mobilność

Grudziądz będzie miał bilet elektroniczny

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-06-2023
Ostatnia modyfikacja:
15-06-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Grudziądz

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Grudziądz będzie miał bilet elektroniczny
fot. MZK Bielsko-Biała
Jeszcze pod koniec tego roku planowane jest uruchomienie systemu elektronicznej karty miejskiej do zakupu biletów komunikacji miejskiej w formie bezgotówkowej. To kolejna nowość – obok modernizacji sieci tramwajowej, a także zakupu nowoczesnych autobusów i tramwajów – która wkracza do publicznego transportu zbiorowego w Grudziądzu.

Dziś, 15 czerwca, Miejski Zakład Komunikacji w Grudziądzu podpisał umowę z wykonawcą zadania – firmą Pixel, która będzie odpowiedzialna za dostarczenie oraz wdrożenie systemu. Swoje podpisy pod dokumentem złożyli prezes MZK Paweł Maniszewski oraz Michał Cyrankowski, reprezentujący wykonawcę.

– W ostatnich miesiącach informowaliśmy o zakupie nowych wozów tramwajowych, autobusów elektrycznych czy hybrydowych – przypomina Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Teraz wprowadzamy kolejne nowoczesne rozwiązanie, tak by transport zbiorowy stawał się jeszcze bardziej przyjazny i aby korzystało z niego coraz więcej mieszkańców.

Wartość podpisanej dziś umowy opiewa na kwotę blisko 4,3 miliona złotych przy dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w kwocie około 3,7 miliona złotych. Pozostała część stanowi wkład własny miejskiego przewoźnika.

– W ramach umowy zostaną zakupione oraz zainstalowane we wszystkich autobusach i tramwajach nowoczesne kasowniki, umożliwiające wnoszenie opłat za pomocą dostępnych na rynku bezgotówkowych systemów płatności – tłumaczy Paweł Maniszewski, prezes MZK Grudziądz. – Bilet elektroniczny będzie można powiązać na przykład z kartą bankomatową, jednak podstawą całości systemu ma być Internetowy Portal Pasażera i powiązana z nim aplikacja na urządzenia mobilne, która będzie umożliwiała spersonalizowany zakup biletów, w tym także tych okresowych.

Co istotne dla pasażerów, miasto nie rezygnuje póki co z biletów papierowych, stąd będzie możliwe ich kasowanie w nowych urządzeniach, nie znikną także biletomaty. Będzie to płynny etap przejściowy. Zyskają również kontrolerzy biletów, którzy zostaną wyposażeni w specjalne czytniki.

System ma zacząć działać pod koniec tego roku. Wykonawca wraz z MZK Grudziądz oraz Wydziałem Komunikacji Miejskiej przygotuje przed jego wdrożeniem szczegółowe informacje dla pasażerów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5