Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gronkiewicz-Waltz: Metro będzie ze wszystkimi stacjami w terminie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
19-12-2013
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Gronkiewicz-Waltz: Metro będzie ze wszystkimi stacjami w terminie
fot. WUHanna Gronkiewicz-Waltz przy tarczy Marii
Jak poinformowały władze miasta, wykonawca budowy II linii metra nie zgłasza żadnych roszczeń co do terminu zakończenia prac i przełom września oraz października 2014 r. pozostaje aktualny. Wariant otwarcia centralnego odcinka bez stacji Powiśle nie jest brany pod uwagę, choć do wykonania wciąż pozostaje jej środkowa część pod tunelem Wisłostrady.

W listopadzie ostatnia z tarcz skończyła drążenie tuneli na trasie centralnego odcinka II linii metra. Teraz trwają prace przy kładzeniu elementów torowiska, wyposażaniu obiektów i wyposażaniu stacji. – Powinniśmy zdążyć w terminie – zapewnia Francesco Scaglione, kierownik kontraktu ze strony AGP Metro. Przesunięty termin zakończenia prac wypada 30 września 2014 r.

Na razie nie ruszyły jeszcze prace przy budowie brakującej części stacji Powiśle pod tunelem Wisłostrady. W sierpniu 2012 r. na teren budowy metra przedostały się spore masy nawodnionego gruntu spod Wisłostrady, co zagroziło bezpieczeństwu konstrukcji obiektu drogowego. – W tym momencie mrozimy grunt. Teoretycznie, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami, to powinniśmy zdążyć, ale przy pracy pod ziemią nic nie jest absolutnie pewne – mówi Francesco Scaglione. Jak zapowiada, prace przy budowie łącznika pod Wisłostradą ruszą w styczniu 2014 r.

W związku z postępem prac zaczęły pojawiać się informacje, że stacja Powiśle może nie zostać w porę skończona. Czy jest możliwe otwarcie centralnego odcinka II linii metra bez stacji Powiśle, gdzie trwałyby jeszcze prace wykończeniowe? – Nigdy tego scenariusza nie rozważano. Na pewno nie wyszło to z żadnego wiarygodnego źródła – kategorycznie odpowiada Mateusz Witczyński, rzecznik wykonawcy.

Dzisiaj (19 grudnia) informacje o rzekomym zagrożeniu terminu zdementowały władze miasta. – Budowa centralnego odcinka II linii metra ma zakończyć się zgodnie z umową, tzn. do 30 września 2014 roku. Wykonawca, firma AGP, nie zgłasza żadnych roszczeń dotyczących zmiany terminu zakończenia prac – informuje Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta. Podany termin dotyczy zakończenia kontraktu, a nie otwarcia centralnego odcinka, który zostanie udostępniony pasażerom po zakończeniu odbiorów. Władze miasta odrzucają też sugestie o tym, że prace na Powiślu mogą się wydłużyć. – Nie rozważamy scenariuszy zakładających uruchomienia metra przy niedokończonych stacjach – zapewnia Gronkiewicz-Waltz.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5