Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Gorzów ze środkami na zakup dodatkowych tramwajów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-12-03 10:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. MFiPR / inf. własne

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gorzów ze środkami na zakup dodatkowych tramwajów
fot. WU
Decyzją Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) dodatkowe środki unijne zostały przyznane Gorzowowi Wielkopolskiemu. Dzięki temu miasto będzie mogło kupić sześć dodatkowych tramwajów.

W Gorzowie Wielkopolskim realizowane są obecnie trzy projekty z dofinansowanie UE o łącznej wartości prawie 354 mln zł, w tym dofinansowanie unijne to ponad 194 mln zł. Inwestycje obejmują przebudowę linii tramwajowych, modernizację zajezdni, zakup taboru tramwajowego i autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą ładowania.

– Nowoczesny transport zbiorowy to większy komfort podróżowania, a dla mieszkańców miast mniejsze zanieczyszczenie powietrza, co przekłada się na poprawę komfortu życia – mówi Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Teraz miasto otrzyma 25 mln zł z dodatkowej puli programu Infrastruktura i Środowisko. W wyniku wsparcia możliwy będzie zakup dodatkowych sześć sztuk tramwajów. Jak jednak podkreśla ministerstwo, projekt musi jeszcze przejść proces identyfikacji i oceny w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

We wrześniu 2017 r. MZK Gorzów Wlkp. podpisało umowę 14 trójczłonowych, w pełni niskopodłogowych tramwajów o długości 23-26 m. Pojazdy te zostały już dostarczone i obsługują gorzowską sieć tramwajową, która w lipcu 2020 r. wznowiła kursowanie po częściowym remoncie. Kontrakt ten zawierał też opcję, zakładającą możliwość zwiększenia zamówienia o sześć pojazdów.

Gorzów poinformował, że zostanie wykorzystana umowa z Pesą, więc do miasta przyjadą kolejne Twisty. Zakup zostanie zrealizowany do czerwca 2023 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gorzów Wlkp. z ofertami na przebudowę torów do dworca

Przestrzeń

Gorzów Wlkp. z ofertami na przebudowę torów do dworca

Witold Urbanowicz 27 października 2021

Gorzów Wlkp.: Rusza przetarg na Dworcową i węzeł przy dworcu

Przestrzeń

Gorzów Wlkp.: Rusza przetarg na Dworcową i węzeł przy dworcu

Witold Urbanowicz 02 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5