Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gorzów zaprojektuje nową linię tramwajową do Szarych Szeregów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-10-09 10:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gorzów zaprojektuje nową linię tramwajową do Szarych Szeregów
fot. Martyn Janduła
Gorzów Wielkopolski nie tylko remontuje, ale też rozbudowuje swoją sieć tramwajową. Ruszył jeden z kluczowych przetargów na wykonanie projektu pierwszej od ponad 40 lat nowej trasy tramwajowej do ul. Szarych Szeregów.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Gorzów Wielkopolski jest wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy nowego torowiska na odcinku od ronda Ofiar Katynia do ul. Szarych Szeregów. Długość trasy wynosi 3,320 km.

Torowisko będzie przebiegać przez aleję Ruchu Młodzieży Niezależnej, ul. Piłsudskiego, ul. Górczyńską, ul. Okulickiego do ul. Szarych Szeregów. Na końcu przewidziano tor odstawczy. Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę nawierzchni jezdni w rejonie budowy planowanego torowiska, skrzyżowań z istniejącą siecią drogową w zakresie koniecznych korekt geometrii oraz robót nawierzchniowych, oświetlenia, a także budowę i/lub przebudowę zatok przystankowych, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych, dojść do przystanków komunikacji zbiorowej oraz dostosowanie przejść dla osób niepełnosprawnych, w tym niedowidzących w rejonie budowy planowanego torowiska. Jeden z przystanków znajdzie się przy istniejącym przejściu podziemnym przy Piłsudskiego. Obowiązująca koncepcja zakłada dobudowanie schodów i windy.

Termin składania ofert mija 14 listopada. W przetargu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat wykonały co najmniej dwa projekty w zakresie budowy lub przebudowy torowiska tramwajowego o długości min. 2 km toru pojedynczego oraz co najmniej dwa zamówienia w zakresie projektu dla budowy bądź przebudowy 2 km tramwajowej sieci trakcyjnej. O wyborze zdecydują cena (60%), skrócenie czasu realizacji (20%) oraz czas reakcji i wykonania czynności w ramach nadzoru autorskiego (20%).


Odcinek zlecany w przetargu zaznaczony na niebiesko

Projekt budowlany ma powstać w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy. Uzyskanie decyzji administracyjnej zezwalającej na prowadzenie robót budowlanych ma nastąpić w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy. Projektant będzie sprawował też nadzór autorski nad realizacją prac, które potrwają 29 miesięcy. Całość potrwać ma 39 miesięcy.

Ostatnią nową trasę tramwajową otwarto w Gorzowie w 1975 r. Było to przedłużenie trasy tramwajowej na Walczaka od elektrowni do pętli Silwana. Od początku października br. ruch tramwajowy na gorzowskiej sieci tramwajowej jest wstrzymany w związku z rozpoczęciem długo oczekiwanych prac remontowych.


Kraniec przy Okulickiego

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
To już ostatnie dni kursowania gorzowskich tramwajów

Komunikacja

To już ostatnie dni kursowania gorzowskich tramwajów

Witold Urbanowicz 27 września 2017

Gorzów podpisał umowę z Pesą na 14 Twistów (wizualizacje)

Komunikacja

Gorzów podpisał umowę z Pesą na 14 Twistów (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 22 września 2017

Gorzów na razie bez przebudowy i przedłużenia tramwaju na Walczaka

Przestrzeń

Gorzów na razie bez przebudowy i przedłużenia tramwaju na Walczaka

Witold Urbanowicz 11 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5