Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Gorzów z nowym podejściem do przebudowy torów do dworca

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-02-09 18:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gorzów z nowym podejściem do przebudowy torów do dworca
mat. UM Gorzów Wlkp.
Gorzów Wielkopolski ponowił przetarg na realizację węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym. Przebudowana zostanie ul. Dworcowa z torowiskiem, pętla zostanie zastąpiona krańcówką dla tramwajów dwukierunkowych, powstanie też dworzec autobusowy.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ul. Dworcowej wraz z torowiskiem i siecią trakcyjną na odcinku od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do placu przed dworcem PKP, a także budowa dworca autobusowego wraz z przebudową ulic Składowa i Jancarza. Zamówienie obejmuje też system informacji pasażerskiej, monitoring, montaż budynku socjalnego dla pracowników MZK oraz przebudowę sieci.

Przetarg jest podzielony na kilka zadań. Pierwsze obejmuje przebudowę ok. 190-metrowego odcinka ul. Dworcowej wraz z placem dworcowym. Zamiast pętli powstanie krańcówka tramwajowa z zadaszeniem nawiązującym do wiat stojących na peronach kolejowych. Drugie zadanie obejmuje monitoring i informację pasażerską, a trzecie – budowę węzła przesiadkowego. Przebudowane zostaną ul. Jancarza i Składowa na odcinku ok. 504 m, powstaną miejsca postojowe. Wybudowany zostanie dworzec autobusowy wraz z peronami, jezdniami oraz wiatami wspornikowymi. Rozebrane zostaną budynki warsztatowe, biurowe i mieszkalne, które kolidują z inwestycją. Czwarte zadanie obejmuje przeniesienie istniejących sieci teletechnicznych z budynku łącznika do budynku dworca kolejowego. Piąte – dostawę z montażem budynku socjalnego dla kierowców MZK. Szóste – przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Termin składania ofert mija 8 marca. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz gwarancja (40%). Nieznacznie wydłużono terminy. Zadania związane z przebudową Dworcowej i torowiska, monitoringu, informacji pasażerskiej oraz sieci wodociągowej i kanalizacyjnej ma zostać zrealizowane w ciągu 12 miesięcy, a całość – ukończona w ciągu 14 miesięcy. Inwestycja jest realizowana ze środków unijnych.

To powtórzone postępowanie. Poprzedni przetarg został unieważniony, gdyż złożone oferty sporo przewyższały zaplanowany budżet. Najtańsza oferta opiewała na 45,5 mln zł, podczas gdy Gorzów planował wydać 28,4 mln zł brutto. Teraz miasto zwiększyło budżet.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gorzów Wlkp.: Zamiast podwyżki cen biletów – cięcia oferty

Komunikacja

Gorzów Wlkp.: Zamiast podwyżki cen biletów – cięcia oferty

Witold Urbanowicz 12 stycznia 2022

Gorzów ze środkami na zakup dodatkowych tramwajów

Komunikacja

Gorzów ze środkami na zakup dodatkowych tramwajów

Witold Urbanowicz 03 grudnia 2021

Gorzów Wlkp. z ofertami na przebudowę torów do dworca

Przestrzeń

Gorzów Wlkp. z ofertami na przebudowę torów do dworca

Witold Urbanowicz 27 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5