Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gorzów wybrał ofertę na przebudowę tramwaju w centrum

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-10-25 16:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gorzów wybrał ofertę na przebudowę tramwaju w centrum
fot. WU
Gorzów Wielkopolski wybrał wykonawcę przebudowy ulic i torowisk tramwajowych w ciągu Warszawskiej i Sikorskiego, wraz z wytyczeniem deptaka. Cała inwestycja ma zostać wykonana najpóźniej do 30 listopada 2018 r.

Przebudową ma zostać objęte torowisko tramwajowe w ciągu Sikorskiego i Warszawskiej na odcinku od Cichońskiego do pierwszej zwrotnicy za Dworcową, a także od ul. Sikorskiego 54 do pierwszej zwrotnicy za ul. Jancarza. W ramach przebudowy układu drogowego powstanie małe rondo na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego, Dworcowej i al. Konstytucji 3 Maja i Orląt Lwowskich. Istniejący pomnik Mickiewicza ma zostać przesunięty poza rondo. Co więcej, odcinek Sikorskiego od Chrobrego do Pionierów zostanie zamieniony w deptak (z dopuszczeniem ruchu autobusowego po torowisku). Więcej o zakresie inwestycji pisaliśmy tutaj.

Pod koniec lipca minął termin składania ofert. W postępowaniu wpłynęło sześć ofert i wszystkie przekraczały założony budżet w wysokości 50 mln zł brutto. Dzisiaj (25 października) zamawiający poinformował o rozstrzygnięciu postępowania. Wybrano najtańszą ofertę, złożoną przez konsorcjum Trakcja PRKiI z Warszawy i AB Kauno Tiltai z Kowna, opiewająca na kwotę 55,748 mln zł brutto. Jednocześnie odrzucono oferty złożone przez ZUE, firmę Aldesa Construcciones oraz Eurovię.

Cała inwestycja ma zostać wykonana najpóźniej do 30 listopada 2018 r. Zwycięzca zaoferował wykonanie deptaku oraz torowiska w sposób umożliwiający ruch tramwajów w terminie do 12 miesięcy od podpisania umowy.

Od początku października br. ruch tramwajowy na gorzowskiej sieci tramwajowej jest wstrzymany w związku z rozpoczęciem długo oczekiwanych prac remontowych. Tramwaje mają wrócić za rok. 

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gorzów zaprojektuje nową linię tramwajową do Szarych Szeregów

Przestrzeń

Gorzów zaprojektuje nową linię tramwajową do Szarych Szeregów

Witold Urbanowicz 09 października 2017

To już ostatnie dni kursowania gorzowskich tramwajów

Komunikacja

To już ostatnie dni kursowania gorzowskich tramwajów

Witold Urbanowicz 27 września 2017

Gorzów podpisał umowę z Pesą na 14 Twistów (wizualizacje)

Komunikacja

Gorzów podpisał umowę z Pesą na 14 Twistów (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 22 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5