Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Gorzów wreszcie wybrał wykonawcę ulicy i tramwaju na Walczaka

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-07-23 13:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gorzów wreszcie wybrał wykonawcę ulicy i tramwaju na Walczaka
fot. MJ
Potrzeba było kilku przetargów, aby wybrać wykonawcę przebudowy wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22. Elementem prac jest modernizacja torowiska i jego wydłużenie do ul. Fieldorfa-Nila. Prace zrealizuje Budomex.

Inwestycja obejmie 3,07-kilometrowy odcinek ulicy. Przedsięwzięcie obejmuje budowę drugiej jezdni Walczaka, Bierzarina oraz Łukasińskiego wraz z przebudową skrzyżowań oraz frezowaniem nawierzchni asfaltowych na istniejących jezdniach.

Przebudowane zostanie torowisko tramwajowe wzdłuż Walczaka od ronda Gdańskiego. Istniejąca pętla Silwana zostanie zastąpiona torami postojowymi oraz do zawracania dla taboru dwukierunkowego, które znajduje się dalej – przy Fieldorfa-Nila.

Ostatecznie dzisiaj (23 lipca) zamawiający rozstrzygnął postępowanie na to zadanie, wybierając jedyną złożoną w przetargu ofertę Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego Budomex ze Szczecina, która wyceniło prace na blisko 74 mln zł brutto.

Oferta Budomeksu jest znacząco powyżej budżetu, określonego na kwotę 56,74 mln zł brutto. Niemniej jednak kolejne przetargi przynosiły pożądanego obniżenia cen, a wręcz przeciwnie – kończyły się jeszcze droższymi ofertami. W pierwszym przetargu, ogłoszonym w maju zeszłego roku, wpłynęły trzy oferty. Najtańsza, złożona przez Balzolę, opiewała na kwotę 62 mln zł brutto, która tylko o 9 mln zł przekraczała obowiązujący wówczas budżet.


mat. UM Gorzów Wlkp.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gorzów z umową na deptak z tramwajem na Sikorskiego

Przestrzeń

Gorzów z umową na deptak z tramwajem na Sikorskiego

Witold Urbanowicz 23 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5