Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gorzów Wlkp. kupuje hybrydy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-01-04 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gorzów Wlkp. kupuje hybrydy
fot. MZK Gorzów Wlkp.
MZK Gorzów Wielkopolski rozpisał przetarg na dostawy dwóch 12-metrowych autobusów hybrydowych. Na ich dostawy przewidziano dziewięć miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów klasy maxi o długości 11,5 m – 12,5 m z napędem spalinowo-elektrycznym. Pojazdy mają pomieścić min. 85 pasażerów, w tym co najmniej 24 na miejscach siedzących. Wysokość podłogi określono na 320 mm (do 470 mm nad II osią), bez stopni poprzecznych we wnętrzu. Wymagane są drzwi w układzie 2-2-2. Przewidziano wentylację, klimatyzację oraz ogrzewanie z dodatkowym urządzeniem podgrzewania cieczy chłodzącej o mocy minimum 30 kW. Zaplanowano system informacji z ekranami, system automatycznych zapowiedzi, monitoring, bramki liczące pasażerów, defibrylator.

Pojazd ma być wyposażony w czterosuwowy silnik diesla o mocy min. 210 kW, spełniający normę Euro 6. Przewidziano silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 130 kW, które „/mają współpracować ze spalinową jednostką napędową, zapewniającą optymalną dynamikę i ekonomię jazdy autobusu w ruchu miejskim”. Pojazd ma być wyposażony w magazyny energii z możliwością pełnego uzupełnienia energii podczas pojedynczego procesu hamowania przy jeździe w normalnych warunkach ruchu miejskiego.

Termin składania ofert mija 8 lutego. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały należycie co najmniej jedną dostawę minimum dwóch autobusów o napędzie elektryczno-spalinowym. O wyborze zdecydują cena (70%), właściwości techniczno-eksploatacyjne (22%), gwarancja (5%), gotowość techniczna (3%). Na realizację projektu przeznaczono dziewięć miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MZK Gorzów rozstrzyga przetarg na leasing autobusów

Przestrzeń

MZK Gorzów rozstrzyga przetarg na leasing autobusów

Witold Urbanowicz 22 grudnia 2020

Gorzów Wlkp. kupuje elektrobusy z infrastrukturą do ładowania

Komunikacja

Gorzów Wlkp. kupuje elektrobusy z infrastrukturą do ładowania

Witold Urbanowicz 22 grudnia 2020

MZK Gorzów Wlkp. z ofertami na leasing sześciu autobusów

Komunikacja

MZK Gorzów Wlkp. z ofertami na leasing sześciu autobusów

Witold Urbanowicz 18 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5