Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Gorzów: Trwają konsultacje, a MZK już testuje autobusy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
19-11-2013
Ostatnia modyfikacja:
13-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Gorzów: Trwają konsultacje, a MZK już testuje autobusy
Bartek Wawraszko, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia
Do piątego grudnia trwają konsultacje ws. planu transportowego i koncepcji rozwoju podsystemu tramwajowego. Ratusz forsuje opcję z likwidacją tramwaju na os. Piaski i zastąpienie go autobusami elektrycznymi. Dzisiaj MZK testował możliwości wjazdu na osiedle.

Niedawno władze zaprezentowały publicznie plan transportowy z koncepcją rozwoju podsystemu tramwajowego. Zakłada on budowę nowej linii na Górczyn przy jednoczesnym skasowaniu trasy na os. Piaski. Tramwaj miałby zostać zastąpiony autobusami elektrycznymi. Oficjalny powód takiej propozycji to długotrwała budowa ciepłociągu. Teraz trwają konsultacje społeczne ws. wspomnianych dokumentów. – Pierwszym działaniem była dwuczęściowa inauguracja, która odbyła się 14 listopada – wpierw z radnymi, potem z mieszkańcami. Dyskusja była żywa, merytoryczna. Najwięcej uwagi i dyskusji budzi kwestia tramwajów – mówi Tadeusz Tomasik, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miasta. Jednocześnie prowadzone są rozmowy z sąsiednimi gminami, z którymi Gorzów Wielkopolski ma podpisane porozumienie o świadczeniu usług przewozowych.

Uwagi ws. planu można zgłaszać do 5 grudnia. – Każdy ma prawo zgłosić wniosek za pomocą specjalnego kwestionariusza – mówi Tomasik. Do wczoraj (18 listopada) wpłynęło dziewięć wniosków. Jak wyjaśnia dyrektor Wydziału Transportu, konsultacje kończą się literalnie, zgodnie z prawem, 5 grudnia i później mieszkańcy, ani radni nie będą mogli wnosić już uwag. – Dokumenty chcemy głosować 18 grudnia – tak, by skorzystać z uprawnień wynikających z zewnętrznych programów – wyjaśnia Tomasik.

Czy jednak decyzja o kasacji tramwajów na os. Piaski nie jest już przesądzona? Dzisiaj (19 listopada) MZK testował możliwość wjazdu na osiedle. – Rzeczywiście, jeździliśmy dzisiaj autobusem na os. Piaski, bo taki wariant się pojawił – mówi Marcin Pejski, rzecznik Prasowy MZK w Gorzowie Wielkopolskim. W sprawie przyszłości tramwajów odsyła jednak do miasta i prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka. – Każdy wariant trzeba sprawdzić – komentuje Tadeusz Tomasik.

Jak zapewniają władze miasta, żadne decyzje ws. tramwaju jeszcze nie zapadły. – Firma doradcza zarekomendowała ten wariant [z likwidacją tramwaju na os. Piaski] jako najbardziej optymalny. Ale sprawa pozostaje otwarta. Dopiero po konsultacjach prezydent zaprezentuje finalny wariant planu – mówi Tadeusz Tomasik.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5