Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Gorzów rezygnuje na razie z węzła i przebudowy torów przy dworcu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-03-09 18:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gorzów rezygnuje na razie z węzła i przebudowy torów przy dworcu
mat. UM Gorzów Wlkp.
Gorzów Wielkopolski rezygnuje z inwestycji związanej z budową centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym. Zdaniem miasta konieczne jest stworzenie rezerwy finansowej „na trudne czasy”.

Gorzów poinformował dziś (9 marca) o cięciach wydatków. – Rosnąca inflacja, wzrost cen paliwa, materiałów budowlanych czy energii to czynniki, które w istotny sposób mogą wpłynąć na funkcjonowanie Gorzowa. Kolejne miesiące mogą te problemy pogłębić, dlatego uznaliśmy, że konieczne jest tworzenie rezerwy finansowej, która zapobiegnie zakłóceniom w realizacji najważniejszych inwestycji, funkcjonowaniu komunikacji czy innych ważnych dla miasta zadań. Taką rezerwę finansową można uzyskać, rezygnując z niektórych inwestycji i wydatków, tych, które nie są dzisiaj priorytetowe –mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Jak wylicza miasto, w związku ze wzrostem cen paliw wydatki na komunikację miejską będą musiały zostać zwiększone o kwotę co najmniej 6,5 mln zł. Inflacja daje się też we znaki przy realizacji inwestycji. Przykładowo tona asfaltu w październiku ubiegłego roku kosztowała 1490 zł za tonę, dzisiaj to wydatek rzędu 2740 zł, a od 15 marca cena wzrośnie do 3350 zł.

Aby stworzyć rezerwę miasto rezygnuje z budowy centrum przesiadkowego i zakupu budynku po dawnym banku przy ulicy Jagiellończyka. Dzięki temu miasto „odzyska” 43 mln zł. Gorzów ma powrócić do realizacji inwestycji gdy ustabilizuje się sytuacja gospodarcza i finansowa.

Zapowiedź ta oznacza, że miasto unieważni trwający już przetarg, zakładający przebudowę ul. Dworcowej i placu dworcowego z torowiskiem, w ramach której istniejąca pętla miała zostać zastąpiona krańcówką dla tramwajów dwukierunkowych. Powstać miał też dworzec autobusowy.

W zamian, jak informuje portal Gorzowianin, miasto ma przebudować zatokę parkingową przy Jancarza. Zmieni się ona w zatokę autobusową na sześć autobusów. Do tego ma zostać wymieniona nawierzchnia Dworcowej i Jancarza, co powinno zamknąć się w kwocie 5 mln zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5