Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gorzów przebuduje torowisko tramwajowe w centrum i stworzy deptak

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-05-15 17:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gorzów przebuduje torowisko tramwajowe w centrum i stworzy deptak
fot. WU
Gorzów Wielkopolski ogłosił przetarg na przebudowę ulicy i torowiska tramwajowego w ciągu Warszawskiej i Sikorskiego na odcinku od Cichońskiego do Dworcowej. Między Chrobrego a Pionierów powstać ma deptak z zachowaniem ruchu tramwajów i autobusów po torowisku. Prace zakończą się w 2018 r.

Przedmiotem postępowania jest przebudowa ulicy i torowiska tramwajowego w ciągu Warszawskiej i Sikorskiego. Przetarg ma charakter kompleksowy i obejmuje przebudowę ul. Warszawskiej na odcinku od ul. Cichońskiego do ul. Herberta oraz ul. Sikorskiego od ul. Herberta do ul. Dworcowej, przebudowę skrzyżowania ul. Chrobrego z ul. Sikorskiego, rozbudowę pasa drogowego ul. Konstytucji 3 Maja, budowę małego ronda na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego, Dworcowej i al. Konstytucji 3 Maja i Orląt Lwowskich. Istniejący pomnik Mickiewicza ma zostać przesunięty poza rondo. Co więcej, odcinek Sikorskiego od Chrobrego do Pionierów zostanie zamieniony w deptak (z dopuszczeniem ruchu autobusowego po torowisku).

Przebudową ma zostać objęte torowisko tramwajowe w ciągu Sikorskiego i Warszawskiej na odcinku od Cichońskiego do pierwszej zwrotnicy za Dworcową, a także od ul. Sikorskiego 54 do pierwszej zwrotnicy za ul. Jancarza. Z uwagi na sąsiedztwo zabudowy zastosowane zostaną maty wibroizolacyjne, szyny w otulinie z separatorami gumowymi, a także smarownice torowe w obszarze ostrych łuków. Na odcinku od Dworcowej do Jancarza ma zostać wprowadzony nowoczesny system sterowania ruchem tramwajowym na odcinku jednotorowym.

Przystaki znajdą się na ul. Sikorskiego w rejonie al. Konstytucji 3 Maja i ronda (jeden tramwajowy i jeden autobusowo-tramwajowy), w rejonie Chrobrego (trzy przystanki, w tym jeden na deptaku), w rejonie Pionierów (jeden przystanek). Ponadto na ul. Warszawskiej pomiędzy Herberta i Cichońskiego zaprojektowano przystanek wiedeński, który zastąpi przystanek, znajdujący się obecnie za Ciechońskiego.

Ponadto przewidziano także przebudowę zatoki autobusowej na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Chrobrego, wykonanie zatok postojowych, budowę peronów tramwajowych, przebudowę zjazdów i chodników, a także wykonanie pasów rowerowych. Inwestycja obejmuje także usunięcie kolizji sieci, wykonanie oświetlenia, kanału technologicznego, przeprojektowania sygnalizacji świetlnej, sieci trakcyjnej, remont obiektu nad rzeką Kłodawką oraz zasypanie nieczynnego obiektu mostowego przy ul. Młyńskiej nad dawnym kanałem Kłodawki.


Projektowane rondo w rejonie Dworcowej

Termin składania ofert mija 21 czerwca. O wyborze zadecydują cena (60%), skrócenie okresu realizacji zamówienia (30%) oraz okres gwarancyjny. Maksymalna liczna punktów zostanie przyznana za skrócenie terminu realizacji o 30 dni oraz wydłużenie gwarancji z 48 do 60 miesięcy. Prace mają się rozpocząć w ciągu 14 dni od zawarcia umowy, a cała inwestycja ma zostać wykonana najpóźniej do 30 listopada 2018 r.

Ponadto Gorzów szykuje się do przebudowy ulicy Kostrzyńskiej wraz z torowiskiem na odcinku na zachód od pl. Słonecznego. W ramach prac, w związku z dostosowaniem układu jezdni do współczesnych parametrów, dwutorowa linia zostanie przebudowana na jednotorową. Otwarto już oferty w przetargu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5