Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gorzów projektuje tramwaj na Dworcowej i węzeł przy dworcu PKP

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-02-20 16:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gorzów projektuje tramwaj na Dworcowej i węzeł przy dworcu PKP
wiz. Autorskie Atelier architekta L. Horodyskiego
Gorzów Wielkopolski ogłosił przetarg na wykonanie projektu węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym i autobusowym wraz z przebudową ul. Dworcowej i przebiegającej tamtędy linii tramwajowej. Zniknie pętla tramwajowa, która zostanie zastąpiona dwutorową krańcówką, a nad całością wybudowana zostanie charakterystyczna wiata nawiązująca do zadaszeń z peronów kolejowych.

Przedmiotem przetargu jest przygotowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy ul. Dworcowej oraz budowy węzła przesiadkowego przy dworcu PKP. Zadaniem wykonawcy jest też uzyskanie wszelkich pozwoleń i decyzji administracyjnych oraz pełnienie nadzoru autorskiego w czasie realizacji prac.

Zakres prac projektowych przewiduje przebudowę ok. 200-metrowego odcinka ul. Dworcowej wraz z torowiskiem od Sikorskiego do Składowej, przebudowę placu przed dworcem i budowę zadaszenia węzła, a także przebudowę parkingów oraz systemy sterowania ruchem. Zadaszenie przyjąć ma formę stalowych kielichów nawiązujących do historycznej wiaty na peronie kolejowym.

Zgodnie z koncepcją ulica Dworcowa na odcinku od Sikorskiego do wjazdu na parking przy PKS-ie ma stać się jednokierunkowa – na dalszym odcinku ulica przeznaczona zostanie wyłącznie dla ruchu pieszo – rowerowego oraz przejazd tramwaju. Zamiast pętli przewidziano dwutorowy kraniec z możliwością zawracania taboru dwukierunkowego (budowa pętli – zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami i normami – wymuszałaby wyburzenia budynków). W koncepcji zachowano też charakterystyczne latarnie-pająki. Wizualizacje tutaj.

Termin składania ofert mija 26 marca. O wyborze zdecydują cena (60%), doświadczenie projektanta branży drogowej i trakcyjnej (po 20%). Na realizację przeznaczono osiem miesięcy. Same prace budowlane zaplanowane są na lata 2020-2021.


mat. UM Gorzów Wlkp.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gorzów: W czerwcu po dwóch latach tramwaje wznowią kursowanie

Przestrzeń

Gorzów: W czerwcu po dwóch latach tramwaje wznowią kursowanie

Witold Urbanowicz 15 stycznia 2019

Gorzów: Praca przy odnowie sieci tramwajowej wre (zdjęcia)

Komunikacja

Gorzów: Praca przy odnowie sieci tramwajowej wre (zdjęcia)

Witold Urbanowicz 10 września 2018

Gorzów wreszcie wybrał wykonawcę ulicy i tramwaju na Walczaka

Komunikacja

Gorzów wreszcie wybrał wykonawcę ulicy i tramwaju na Walczaka

Witold Urbanowicz 23 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5