Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gorzów podpisał umowę z projektantem przebudowy i budowy tras tramwajowych

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-18 14:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gorzów podpisał umowę z projektantem przebudowy i budowy tras tramwajowych
fot. Martyn Janduła
Przed kilkoma dniami Gorzów Wielkopolski zawarł dwie umowy z firmą Progreg na wykonanie projektu dla przebudowy torowiska z deptakiem w ciągu ul. Chrobrego i Mieszka I, a także budowy nowej trasy tramwajowej do ul. Szarych Szeregów. Dokumentacje mają powstać w ciągu pół roku.

Choć tramwaje w Gorzowie nie jeżdżą od początku października 2017 r., miasto dopiero zabiera się za wykonanie dokumentacji projektowej dla niektórych odcinków sieci tramwajowej. Tak jest z trasą w ciągu ul. Chrobrego na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Borowskiego i Mieszka I na odcinku od ul. Borowskiego do ul. Roosevelta. Więcej o zakresie inwestycji piszemy tutaj.

Miasto przed tygodniem – 11 stycznia – podpisało umowę z firmą Progreg z Krakowa. Wykonawca dostanie za zrealizowanie zamówienia ok. 1,4 mln zł netto. Zamawiający zakłada, że projekt budowlany powstanie w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy, a uzyskanie decyzji administracyjnej zezwalającej na prowadzenie robót budowlanych nastąpi w ciągu 9 miesięcy. Realizacja inwestycji, w czasie której projektant będzie sprawował nadzór autorski, zajmie według założeń 16 miesięcy.

Progreg przed tygodniem dostał też zlecenie na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy nowej trasy tramwajowej na odcinku od ronda Ofiar Katynia do ul Szarych Szeregów. Torowisko będzie przebiegać w ciągu aleję Ruchu Młodzieży Niezależnej, ul. J. Piłsudskiego, ul. Górczyńską, ul. Okulickiego. Więcej o inwestycji piszemy tutaj.

Wykonawca za realizację dokumentacji dostanie nieco ponad 1 mln zł netto. Projekt budowlany ma powstać w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy. Uzyskanie decyzji administracyjnej zezwalającej na prowadzenie robót budowlanych ma nastąpić w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy. Projektant będzie sprawował też nadzór autorski nad realizacją prac, które potrwają 29 miesięcy. Całość potrwać ma 39 miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gorzów Wielkopolski chce wprowadzić tramwaje w XXI w.

Komunikacja

Gorzów Wielkopolski chce wprowadzić tramwaje w XXI w.

Roman Czubiński 26 grudnia 2017

Gorzów znowu próbuje przebudować Walczaka i wydłużyć tramwaj

Przestrzeń

Gorzów znowu próbuje przebudować Walczaka i wydłużyć tramwaj

Witold Urbanowicz 20 grudnia 2017

Gorzów: Kolejny przetarg na przebudowę Kostrzyńskiej

Przestrzeń

Gorzów: Kolejny przetarg na przebudowę Kostrzyńskiej

Witold Urbanowicz 28 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5