Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Gorzów jednak zostawi tory tramwajowe na Dworcowej. Co z przebudową dworca?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-04-25 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gorzów jednak zostawi tory tramwajowe na Dworcowej. Co z przebudową dworca?
fot. UM Gorzów Wielkopolski
Gorzów Wielkopolski na razie zrezygnował z budowy węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym. Przy okazji władze miasta zapowiedziały usunięcie torów tramwajowych na ul. Dworcowej. Teraz jednak przedstawiciele samorządu deklarują, że torowisko tramwajowe zostanie w tym miejscu utrzymane.

Gorzów Wielkopolski postanowił zaciskać pasa i stworzyć rezerwę finansową na trudne czasy. W trakcie trwającego przetargu zrezygnowano z projektu budowy centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym. Inwestycja zakładała m.in. przebudowę ul. Dworcowej ze znajdującym się tam torowiskiem tramwajowym oraz budowę zadaszonej krańcówki dla tramwajów dwukierunkowych przed samym dworcem.

W zamian miasto zapowiedziało mniejszy remont na ul. Dworcowej. Przy okazji miałaby zostać usunięta linia tramwajowa. – Nie będziemy kłaść na tory nowej nawierzchni. One zostaną zdemontowane. I tak są przecież nieużywane – mówił na łamach portalu naszemiasto Jacek Wójcicki, prezydent miasta. Zapowiedział jednak pozostawienie nowo wybudowanego rozjazdu na ul. Sikorskiego miałby zostać na miejscu – gdyby zapadła w przyszłości decyzja o odbudowie torów do dworca.

Ostatecznie jednak miasto zweryfikowało swoje plany. – Torowisko nie zostanie usunięte. Miasto nie rezygnuje z planu skomunikowania dworca poprzez połączenie tramwajowe. Pętla zostanie zastąpiona krańcówką dla tramwajów dwukierunkowych – deklaruje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Gorzowa Wielkopolskiego. Jak dodaje, przetarg na przebudowę ulic Dworcowej i Składowej miałby zostać ogłoszony w tym roku.

Rezygnacja z realizacji węzła przesiadkowego postawiła pod znakiem zapytania powiązaną z projektem przebudowę dworca kolejowego. Miasto twierdzi jednak, że groźby wstrzymania projektu PKP SA nie ma. –Gorzów rezygnuje z budowy węzła przesiadkowego w kształcie wcześniej planowanym, pozostaje jednak przy zamiarze tworzenia centrum komunikacji pasażerskiej w tym miejscu. Rezygnacja nie wpłynie też na zakres robót dotyczący przebudowy budynku dworca PKP planowanego do realizacji przez PKP. Miasto powiadomiło o tych planach Polskie Koleje Państwowe. Według naszej wiedzy, przedsiębiorstwo to nie wycofało się ze swoich planów remontu dworca – mówi Ciepiela.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5