Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gorzów: Co z remontem Walczaka i przedłużeniem tramwaju? Nadal drogo

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-06-14 12:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gorzów: Co z remontem Walczaka i przedłużeniem tramwaju? Nadal drogo
fot. WU
Gorzów Wielkopolski otworzył oferty w kolejnym już przetargu na przebudowę wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22. Elementem prac jest modernizacja torowiska i jego wydłużenie do ul. Fieldorfa-Nila. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, która znów przewyższa zaplanowany budżet.

Gorzów Wielkopolski prowadzi kolejny już przetarg na modernizację wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 na odcinku od ronda Sybiraków do granic miasta. Poprzednie postępowania nie przyniosły rozstrzygnięcia – oferty każdorazowo znacząco przekraczały zaplanowany budżet.

Dzisiaj (14 czerwca) minął termin składania ofert. Wystartowało jedynie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Budomex ze Szczecina, która wyceniło swoja ofertę na blisko 74 mln zł brutto. Budżet zamawiającego od poprzedniego postępowania pozostaje niezmieniony i wynosi 56,74 mln zł brutto.

Gorzów musi poważnie zastanowić się, co dalej z tą inwestycją. W pierwszym przetargu, ogłoszonym w maju zeszłego roku, wpłynęły trzy oferty. Najtańsza, złożona przez Balzolę, opiewała na kwotę 62 mln zł brutto i przekraczała wówczas obowiązujący budżet o ponad 9 mln zł. W tej sytuacji miasto zdecydowało się unieważnić postępowanie. Wszystkie kolejne postępowania przynosiły jednak tylko droższe oferty.

Inwestycja obejmie 3,07 km odcinek ulicy. Przedsięwzięcie obejmuje budowę drugiej jezdni Walczaka, Bierzarina oraz Łukasińskiego wraz z przebudową skrzyżowań oraz frezowaniem nawierzchni asfaltowych na istniejących jezdniach.

Przebudowane zostanie torowisko tramwajowe wzdłuż Walczaka od ronda Gdańskiego. Istniejąca pętla Silwana zostanie zastąpiona torami postojowymi oraz do zawracania dla taboru dwukierunkowego, które znajdę się dalej – przy Fieldorfa-Nila.


mat. UM Gorzów Wlkp.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gorzów z umową na deptak z tramwajem na Sikorskiego

Przestrzeń

Gorzów z umową na deptak z tramwajem na Sikorskiego

Witold Urbanowicz 23 stycznia 2018

Do 2020 r. powstać ma węzeł przy dworcu w Gorzowie [wizualizacje]

Przestrzeń

Do 2020 r. powstać ma węzeł przy dworcu w Gorzowie [wizualizacje]

Witold Urbanowicz 22 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5