Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Górny Śląsk, Szczecin i Białystok też ograniczają komunikację

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2020-03-13 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Górny Śląsk, Szczecin i Białystok też ograniczają komunikację
fot. Szczecinolog, lic. CC BY-SA 4.0
Kolejne miasta wprowadzają weekendowy lub wakacyjny rozkład jazdy przez cały tydzień. Od weekendu lub od poniedziałku tak będzie w Szczecinie, w Białymstoku czy w miastach, które obsługuje górnośląsko-zagłębiowski ZTM. Wcześniej o feryjnym rozkładzie jazdy poinformował Gdańsk.

"W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jednostek związanych z transportem publicznym oraz pasażerów informujemy o kolejnych zmianach, jakie wprowadzone zostają w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Od poniedziałku wprowadzone zostaną letnie rozkłądy jazdy" - informuje Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Oznacza to zawieszenie kursowania autobusów linii 109, 110, organiczenie kursów linii 53, 60, 69, 107, 111, 901, 904 i 908 oraz skrócenie linii 74.

Poza tym w Szczecinie wprowadzono pakiet działań, które mają ograniczyć zagrożenie koronawirusem. Chodzi o brak możliwości zakupu biletów komunikacji miejskiej u prowadzących pojazdy, otwieranie wszystkich drzwi na każdym przystanku, wyłączenie ogrzewania we wszystkich pojazdach, codzienną dezynfekcja pojazdów, wydzieloną strefa dla kierowców, wyłączenie z użytkowania pierwszych drzwi i siedzeń na przedzie pojazdów.

"Od poniedziałku w komunikacji miejskiej obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni robocze nieszkolne. Powodem zmiany jest zawieszenie zajęć w szkołach oraz ograniczona liczba dyspozycyjnych kierowców. Zarząd Transportu Metropolitalnego chce również w ten sposób zapobiegać zakażeniom koronawirusem" - informuje z kolei ZTM Górnego Śląska i Zagłębia.

- Od 16 do co najmniej 25 marca, poza dniami weekendowymi, będą obowiązywać rozkłady jazdy ważne w dni robocze nieszkolne - mówi rzecznik ZTM Michał Wawrzaszek. Zawieszone zostają linie tramwajowe nr 38 (od 14 marca) oraz nr 0 i 11 (od 16 marca). Pojemniejsze pojazdy będą natomiast obsługiwać linię nr 19. – Sytuacja jest dynamiczna. Nie możemy zatem wykluczyć tego, że wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia. Możliwe jest np. wprowadzenie w życie rozkładów jazdy obowiązujących w weekendy – wskazuje Wawrzaszek.

W Białymstoku wprowadzony zostaje rozkład sobotni również w dni robocze, od poniedziałku do odwołania. Jak poinformowała Białostocka Komunikacja Miejska takie rozkłady mają obowiązywać na liniach 2, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 12, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 100, 101, 103, 107, 108 i 109. W tym czasie część autobusów krótkich zastępowanych będzie pojazdami przegubowymi. Na liniach 1, 3, 7, 10, 13, 22, 50, 102, 104, 105, 106, 200, 201, 202 rozkłady jazdy pozostają bez zmian.

Wcześniej informowaliśmy, że ograniczenie kursów zapowiedziano w Gdańsku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk ogranicza komunikację miejską. Rozkład jak w ferie

Komunikacja

Gdańsk ogranicza komunikację miejską. Rozkład jak w ferie

jd/inf. pras. gdansk.pl 13 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5