Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Google dostrzegł pieszych. Na mapach pojawią się pasy, przejścia podziemne i kładki

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-02-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Google dostrzegł pieszych. Na mapach pojawią się pasy, przejścia podziemne i kładki
mat. Google MapsTokio
Mapy Google, tak bardzo nastawione na kierowców, wreszcie zyskają funkcjonalności przyjazne pieszym. W zapowiedziach firmy jest dodanie nowych elementów, jak przejścia dla pieszych, kładki, podziemne pasaże, wysepki na drogach i sygnalizacje świetlne. Na razie z nowości mogą korzystać mieszkańcy w kilku miastach na świecie.

O tym, że piesi są gorzej traktowani w wielu miastach świata niż kierowcy, wiadomo już od lat. Widać to zwłaszcza w Polsce, gdzie większość rozwiązań komunikacyjnych jest projektowana pod samochody. Ten stereotyp przez kilkanaście lat funkcjonowania powielały również mapy Google, z których pieszy nie mógł się dowiedzieć interesujących go rzeczy, jak np. jaki jest rozkład pasów na skrzyżowaniu. Firma z Ameryki wreszcie dostrzegła te potrzeby i wprowadziła do aplikacji bardzo przydatne funkcje. Na razie dostępne są one w czterech dużych metropoliach, ale sprowadzić je mogą już teraz wszyscy użytkownicy.

W Nowym Jorku, San Francisco, Tokio i Londynie przybliżając mapy na skrzyżowania, widoczne stały się przejścia dla pieszych, sygnalizatory, a nawet wysepki dla pieszych, na których mogą się oni zatrzymać w trakcie przechodzenia przez jezdnię. Wszystko to ułatwia poruszanie się po mieście pieszo – zwłaszcza dla osób, które danego miejsca nie znają. Poza tym Google zamierza też wyskalować szerokość poszczególnych dróg w mieście, o pozwoli łatwiej ocenić czy mamy do czynienia z niewielką uliczką, czy większą, kilkupasmową aleją. Widoczne są także pasy zieleni znajdujące się na środku drogi.

W przypadku Tokio na mapach zaznaczono również licznie występujące tu podziemne pasaże. Obiekty, gdzie piesi mogą zejść poniżej poziomu ulicy, zaznaczono kolorem czerwonym. Dokładnie odwzorowano w mapach także ścieżki w parkach oraz zaznaczono schody.

Jak się okazuje, nowe elementy na mapach umieszczono dzięki automatycznej analizie zdjęć satelitarnych i materiałów z Goole Street View. Na razie nowe funkcje są w fazie testów. Gdy te się powiodą, nowe elementy dla pieszych pojawią się w kolejnych lokalizacjach.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5