Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Goleniów z dworcem autobusowo-kolejowym. Kolejne podejście

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-09-2018
Ostatnia modyfikacja:
12-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Goleniów z dworcem autobusowo-kolejowym. Kolejne podejście
mat. UM Goleniów
Goleniów ogłosił już drugi przetarg na realizację dworca autobusowo-kolejowego w formule projektuj i buduj. Zakres prac przewiduje także przebudowę peronów oraz budowę przejścia pod torami. Prace mają potrwać do końca 2020 r.

Przedmiotem przetargu jest projekt i budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z wielofunkcyjnym dworcem kolejowo-autobusowym w Goleniowie. Zakres inwestycji zakłada m.in. budowę nowego budynku oraz przejścia pod torami. Wartość zamówienia szacowana jest na 35,4 mln zł netto.

W ramach prac przewidziano rozbiórkę istniejących obiektów – budynku dworca, budynku mieszkalnego, pawilonu gastronomicznego, kładki dla pieszych nad linią kolejową, rozbiórkę nieczynnego odcinka toru kolejowego. Następnie powstanie nowy budynek dworca kolejowo-autobusowego wraz z siedzibą Straży Miejskiej. Jeden z budynków gospodarczych zostanie zaadaptowany na budynek garażowo-magazynowy. Na stacji przewidziano budowę przejścia pod torami, renowację dwóch peronów wraz z budową zadaszenia.

Termin składania ofert mija 29 października. O wyborze decydują cena (60%) oraz dodatkowe doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji przedmiotu zamówienia (40%). Dokumentacja projektowa ma zostać wykonana do końca 2019 r. (wraz z uzyskaniem wszelkich pozwoleń). Prace budowlane mają zostać zrealizowane do końca 2020 r.

Historia przygotowań do realizacji węzła jest już długa. Pierwotnie konkurs na koncepcję wygrała austriacka pracownia Riegler Riewe. Miasto zerwało jednak z nią negocjacje w związku z rozbieżnościami związanymi z zakresem inwestycji, kosztami oraz harmonogramem. Nowa koncepcję przygotowało Studio.AG – Szykuć & Architekci ze Szczecina. W lutym tego roku ogłoszono przetarg na prace, ale nie przyniósł on rozstrzygnięcia.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP SA wyremontują dworzec wyspowy w Brwinowie

Przestrzeń

PKP SA wyremontują dworzec wyspowy w Brwinowie

Witold Urbanowicz 10 marca 2023

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP SA wyremontują dworzec wyspowy w Brwinowie

Przestrzeń

PKP SA wyremontują dworzec wyspowy w Brwinowie

Witold Urbanowicz 10 marca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5