Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Goleniów z dworcem autobusowo-kolejowym. Kolejne podejście

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-09-03 11:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Goleniów z dworcem autobusowo-kolejowym. Kolejne podejście
mat. UM Goleniów
Goleniów ogłosił już drugi przetarg na realizację dworca autobusowo-kolejowego w formule projektuj i buduj. Zakres prac przewiduje także przebudowę peronów oraz budowę przejścia pod torami. Prace mają potrwać do końca 2020 r.

Przedmiotem przetargu jest projekt i budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z wielofunkcyjnym dworcem kolejowo-autobusowym w Goleniowie. Zakres inwestycji zakłada m.in. budowę nowego budynku oraz przejścia pod torami. Wartość zamówienia szacowana jest na 35,4 mln zł netto.

W ramach prac przewidziano rozbiórkę istniejących obiektów – budynku dworca, budynku mieszkalnego, pawilonu gastronomicznego, kładki dla pieszych nad linią kolejową, rozbiórkę nieczynnego odcinka toru kolejowego. Następnie powstanie nowy budynek dworca kolejowo-autobusowego wraz z siedzibą Straży Miejskiej. Jeden z budynków gospodarczych zostanie zaadaptowany na budynek garażowo-magazynowy. Na stacji przewidziano budowę przejścia pod torami, renowację dwóch peronów wraz z budową zadaszenia.

Termin składania ofert mija 29 października. O wyborze decydują cena (60%) oraz dodatkowe doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji przedmiotu zamówienia (40%). Dokumentacja projektowa ma zostać wykonana do końca 2019 r. (wraz z uzyskaniem wszelkich pozwoleń). Prace budowlane mają zostać zrealizowane do końca 2020 r.

Historia przygotowań do realizacji węzła jest już długa. Pierwotnie konkurs na koncepcję wygrała austriacka pracownia Riegler Riewe. Miasto zerwało jednak z nią negocjacje w związku z rozbieżnościami związanymi z zakresem inwestycji, kosztami oraz harmonogramem. Nowa koncepcję przygotowało Studio.AG – Szykuć & Architekci ze Szczecina. W lutym tego roku ogłoszono przetarg na prace, ale nie przyniósł on rozstrzygnięcia.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pociągi KM i SKM w Pruszkowie dopiero w II poł. października

Przestrzeń

Pociągi KM i SKM w Pruszkowie dopiero w II poł. października

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2018

Białystok: W ciągu kilku tygodni umowa na dworzec

Przestrzeń

Białystok: W ciągu kilku tygodni umowa na dworzec

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2018

Katowice: PKP SA wymienią wiecznie niedziałające schody na dworcu

Przestrzeń

Katowice: PKP SA wymienią wiecznie niedziałające schody na dworcu

Witold Urbanowicz 07 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5