Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Goleniów połączy dworce z centrum kultury

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-03-19 11:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Goleniów połączy dworce z centrum kultury
fot. Foto: Remigiusz Józefowicz, lic. CC-BY-SA-2.5 Wikimedia Commons
Goleniów ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z wielofunkcyjnym dworcem kolejowo-autobusowym. Obiekt ma być powiązany z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. W zamierzeniu ma stać się wizytówką miasta.

W I etapie przewiduje się realizację dworca kolejowo-autobusowego z trzema kasami i poczekalnią. Z części autobusowej korzystać będą pojazdy PKS i busy. Znaleźć się w nim mają minimum dwa stanowiska odjazdowe autobusów PKS, minimum osiem miejsc parkingowych dla PKS-u, minimum dwa stanowiska odjazdowe dla busów. Przewidziano również kładkę lub tunel na drugą stronę torów i peron 2, parkingi przesiadkowy Park&Ride, rowerowy Bike&Ride oraz postój taxi. Projekt uwzględniać musi też wojskową rampę wyładowczą.

W II etapie powstać ma Goleniowski Dom Kultury z salą widowiskowo-koncertową z 300 miejscami amfiteatralnymi i dodatkowymi 150 miejscami np. na balkonie, magazynami, salą kameralną ze 150 miejscami, foyer z szatnią, przestrzenią wystawienniczą (możliwość połączenia z foyer), salą bankietowo-konferecyjną (możliwość połączenia z salą kameralną), kawiarnią i restauracją. Przewidziano też, poza częścią wspólną, segmenty dla Teatru Brama, orkiestry dętej, organizacji pozarządowych, biblioteki miejskiej.

Konkurs jest dwuetapowy. Uczestnicy składają najpierw do 14 kwietnia wnioski o udział. Zwycięzca dostanie 10 tys. zł brutto i zostanie zaproszony do negocjacji z wolnej ręki o prace projektowe obejmujące zakres konkursu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec Zakopane. PKP i miasto zapowiadają prawdziwy węzeł

Przestrzeń

Dworzec Zakopane. PKP i miasto zapowiadają prawdziwy węzeł

Witold Urbanowicz 15 lutego 2016

An Archi Group zaprojektuje węzeł przesiadkowy w Bytomiu

Przestrzeń

An Archi Group zaprojektuje węzeł przesiadkowy w Bytomiu

Jakub Dybalski 28 kwietnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5