Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Goleniów buduje nowy dworzec. Rusza przetarg

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-02-2018
Ostatnia modyfikacja:
13-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Gmina Goleniów ogłosiła przetarg na projekt i budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z wielofunkcyjnym dworcem kolejowo-autobusowym w Goleniowie. Z nowego obiektu mieszkańcy będą mogli skorzystać w 2020 r.

Zakres prac obejmuje rozbiórkę istniejących obiektów – budynku dworca, budynku mieszkalnego, pawilonu gastronomicznego, kładki dla pieszych nad linią kolejową, rozbiórkę nieczynnego odcinka toru kolejowego. Przewidziano budowę budynku dworca kolejowo-autobusowego wraz z siedzibą Straży Miejskiej, adaptację budynku gospodarczego na budynek garażowo magazynowy, budowę tunelu pieszego z wyjściami na perony, renowację dwóch peronów kolejowych wraz z budową zadaszeń, zagospodarowanie terenu wraz z przygotowaniem postumentu na pomnik Józefa Piłsudskiego.

Termin składania ofert mija 21 marca 2018 r. O wyborze decydują cena (60%), serwis w okresie rękojmi i gwarancji – urządzenia (20%), serwis w okresie rękojmi i gwarancji – pielęgnacja i konserwacja (20%).

Postument z posadowieniem rzeźby i zagospodarowaniem terenu ma zostać wykonany do 30 października 2018 r. Dokumentacja projektowa wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń ma zostać przygotowana do połowy grudnia 2018 r., natomiast wszelkie prace mają zostać wykonane do 30 marca 2020 r.

Pierwotnie konkurs na koncepcję wygrała austriacka pracownia Riegler Riewe. Miasto zerwało jednak z nią negocjacje w związku z rozbieżnościami związanymi z zakresem inwestycji, kosztami oraz harmonogramem. Nowa koncepcję przygotowało Studio.AG – Szykuć & Architekci ze Szczecina.


Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP SA wyremontują dworzec wyspowy w Brwinowie

Przestrzeń

PKP SA wyremontują dworzec wyspowy w Brwinowie

Witold Urbanowicz 10 marca 2023

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP SA wyremontują dworzec wyspowy w Brwinowie

Przestrzeń

PKP SA wyremontują dworzec wyspowy w Brwinowie

Witold Urbanowicz 10 marca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5