Partner serwisu
Komunikacja

Gołdap: Gminne autobusy tylko dla uczniów

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
12-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
05-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Gołdap: Gminne autobusy tylko dla uczniów
fot. VKras, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org
Jedną z ważniejszych zmian w ofercie PKS Nova w zeszłym roku była likwidacja linii gminnych w Gołdapi. Miejscowy samorząd zapewnia, że połączenia są wciąż realizowane, a jedyną zmianą jest wybór innych operatorów. Rozkład jazdy jest dostosowany wyłącznie do potrzeb uczniów dojeżdżających do szkół.

Niedawno przedstawialiśmy na naszych łamach podsumowanie zmian w ofercie PKS Nova, samorządowej spółki należącej do województwa podlaskiego. Od początku swojej działalności przewoźnik świadczy jednak swoje usługi także w sąsiednim województwie warmińsko-mazurskim, w tym głównie w oparciu o umowy z gminami czy powiatami. W 2023 r. firma utraciła jednak kontrakt z miastem Gołdap, dla którego prowadziła przewozy na liniach lokalnych.

PKS zastąpiony przez mniejsze firmy

– Umowa zawarta pomiędzy gminą Gołdap a PKS Nova przestała obowiązywać 30 czerwca zeszłego roku. Połączenia, które były realizowane przez PKS, nie zostały zlikwidowane, a jedynie zmienili się ich operatorzy – mówi Eliza Łaskarzewska, referent ds. działalności gospodarczej w Urzędzie Miasta Gołdap. Dodaje, że nowi operatorzy zostali wyłonieni w procedurze przetargowej. Ta została przeprowadzona w okresie wakacji.

Przewozy gminne są bowiem dopasowane ściśle do potrzeb uczniów. W związku z tym godziny odjazdów są skorelowane z rytmem dnia szkolnego, a w lipcu i sierpniu autobusy w ogóle nie kursują. Aktualnie rolę operatorów pełnią małe firmy PUHP Krzysztof Kuhn oraz AMS Logistics. – Umowy z operatorami zostały zawarte na okres 10 miesięcy – stwierdza nasza rozmówczyni.

Bez zmian w skromnej ofercie

Zaczęli oni wykonywać kursy 1 września, a zakończą w czerwcu. W lipcu i sierpniu ponownie nie jest przewidziane funkcjonowanie połączeń gminnych. – Połączenia nie są dotowane z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych – usłyszeliśmy od przedstawicielki magistratu. Gmina zamawia bowiem kursy w formie zakupu biletów miesięcznych dla uczniów, a nie bezpośrednio poprzez dopłatę do wozokilometra.

– Na chwilę obecną nie są planowane zmiany w siatce połączeń – mówi Eliza Łaskarzewska. Korekt nie wprowadzono też przy okazji ostatniej zmiany przewoźników. W najbliższym czasie oferta pozostanie więc praktycznie niezauważalna dla osób dojeżdżających np. do zakładów pracy.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5