Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Goeteborg zamawia 30 kolejnych elektrobusów Volvo

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2018-07-06 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Goeteborg zamawia 30 kolejnych elektrobusów Volvo
fot. Volvo
Wrocławska fabryka Volvo dostarczy 30 w pełni elektrycznych autobusów miejskich do Goeteborga w Szwecji. To największe jak dotąd zamówienie na tego typu pojazdy. Zamawiającym jest GS Buss – spółka zależna Göteborgs Spårvägar i Urzędu Transportu Publicznego Västtrafik. Autobusy będą kursować na linii nr 60 w Goeteborgu od jesieni przyszłego roku.

Wszystkie autobusy zamówione przez GS Buss są zaprojektowane przez polskich inżynierów pracujących we wrocławskiej fabryce Volvo, tutaj też zostaną wyprodukowane i stąd pojadą do Goeteborga.

Västtrafik, operator transportu publicznego w Goeteborgu, ma ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Obejmują one m.in. zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 80 proc. do 2020 r., zwiększenie do 95 proc. odsetka pojazdów komunikacji miejskiej wykorzystujących energię odnawialną oraz zmniejszenie hałasu generowanego przez ruch uliczny. W Göteborgu już dziś kursuje ponad 60 hybrydowych autobusów marki Volvo, a po zakończeniu dostaw jesienią przyszłego roku będzie ich niemal 100.

Zakup 30 w pełni elektrycznych autobusów Volvo przez GS Buss – jednego z operatorów transportu publicznego w Goeteborgu to jak dotąd największe pojedyncze zamówienie, jakie firma Volvo otrzymała na ten model autobusu. Nowe autobusy będą kursować na linii 60 pomiędzy Redbergsplatsen i Masthugget, a także na liniach 59 i 62. Będą one wyposażone w akumulatory o pojemności 200 kWh, ładowane na końcowych przystankach linii oraz w zajezdni. Infrastrukturę do ładowania akumulatorów zapewni firma GS Buss. Autobusy zostaną dostarczone w III kwartale 2019 roku.

– Jesteśmy dumni, że możemy wprowadzić więcej autobusów elektrycznych na ulice rodzinnego miasta firmy Volvo. Wiemy, że autobusy elektryczne kursujące na linii 55 są wysoko cenione przez pasażerów, kierowców i mieszkańców. Już wkrótce więcej osób będzie mogło podróżować po najczęściej uczęszczanych trasach autobusowych w Göteborgu pojazdami, które nie wytwarzają hałasu i nie emitują spalin. Autobusy elektryczne stwarzają też zupełnie nowe możliwości w zakresie planowania urbanistycznego, ponieważ możliwe jest większe przybliżenie transportu publicznego do ludzi i ulokowanie przystanków nawet wewnątrz budynków, powiedział Håkan Agnevall, prezes Volvo Buses.

Serwisowaniem autobusów, jak również ich akumulatorów, zajmie się firma Volvo, na podstawie stałych comiesięcznych opłat.

Volvo niedawno ogłosiło sprzedaż 23 elektrycznych autobusów do holenderskiego miasta Leiden i kolejnych 17 sztuk do Oslo. Do tej pory Volvo podpisało umowy na dostawę elektrycznych autobusów do Wielkiej Brytanii, Danii, Luksemburga, Holandii, Norwegii, Polski, Singapuru i Szwecji. Poza w pełni elektrycznym autobusem Volvo 7900 Electric oferta zelektryfikowanych autobusów firmy Volvo Buses obejmuje autobusy hybrydowe oraz elektryczne hybrydy (plug-in). Volvo sprzedało dotychczas ponad 4000 zelektryfikowanych autobusów na całym świecie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Holandia. Volvo dostarczy elektrobusy do Lejdy

Komunikacja

Holandia. Volvo dostarczy elektrobusy do Lejdy

jd/inf. pras. 02 lipca 2018

We Wrocławiu powstaną autobusy dla Oslo

Prawo & Finanse

We Wrocławiu powstaną autobusy dla Oslo

jd/inf. pras. 28 czerwca 2018

Goeteborg. Rewolucja elektrobusowa w mieście Volvo

Mobilność

Goeteborg. Rewolucja elektrobusowa w mieście Volvo

Jakub Dybalski 30 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5