Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Godzianów ze szkolnym elektrobusem od Solarisa?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-04-02 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Godzianów ze szkolnym elektrobusem od Solarisa?
fot. Solaris
Gmina Godzianów, spod Skierniewic, otworzyła oferty w przetargu na dostawę zasilanego elektrycznie autobusu do przewozu dzieci wraz z ładowarką. O zamówienie ubiega się jedynie Solaris.

To jeden z efektów prowadzonego przez NFOŚiGW programu Kangur, w ramach którego dofinansowywane są zakupy elektrycznych gimbusów. Pierwsze były opisywane już przez nas Bielany, położone na wschodzie województwa mazowieckiego. Teraz po autobus, a przy okazji infrastrukturę do jego ładowania, zgłasza się Godzianów.

Zamawiający wymaga autobusu o długości od 9,5 m do 12,5 m z min. 40 miejscami siedzącymi. Wymagane są drzwi w układzie 1-2. Podłoga w pojeździe ma być płaska, tworząca jednolitą powierzchnię bez stopni co najmniej od przodu autobusu aż za oś napędową, bez stopni pośrednich co najmniej w pierwszych i drugich drzwiach pasażerskich. Wysokość wejścia określono na maks. 330 mm. W pojeździe powinny znaleźć się okna z górną częścią przesuwną. Przewidziano ogrzewanie elektryczne, wodne o mocy co najmniej 20kW, wysokowydajne ogrzewanie wspomagane dodatkowo agregatem grzewczym. wykorzystujące dodatkowo ciepło z układu chłodzenia silnika/silników i magazynu energii. Wyposażenie obejmuje tablicę diodową przednią, system zapowiadania komunikatów, monitoring,

Wymagane są silnik bądź silniki elektrycznej o łącznej mocy min. 120 kW z funkcją odzysku energii podczas hamowania dla potrzeb ładowania magazynu energii. Przewidziano ogranicznik prędkości do 60 km/h. Pojazd ma być wyposażony w akumulatory o pojemności energetycznej wynoszącej co najmniej 220 kWh. Autobus będzie ładowany przewodowo, zewnętrzną ładowarką typu „plug-in”, o mocy 40kW.

Dzisiaj (2 kwietnia) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris z ofertą na kwotę 2,517 mln zł brutto, w tym 2,267 mln zł za autobus i 250 tys. zł za montaż ładowarki. Mieści się to w budżecie zamawiającego, który był określony na 2,6 mln zł. Producent zaoferował 48 miesięcy gwarancji całopojazdowej. Zamówienie miałoby zostać zrealizowane do 16 października 2020 r. Teraz komisja przystąpi do badania oferty.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bielany kupią szkolny elektrobus Solarisa?

Komunikacja

Bielany kupią szkolny elektrobus Solarisa?

Witold Urbanowicz 30 marca 2020

Bielany zamawiają elektrycznego gimbusa

Komunikacja

Bielany zamawiają elektrycznego gimbusa

Jakub Dybalski 11 lutego 2020

MI opowiada się za otwarciem przewozów szkolnych

Komunikacja

MI opowiada się za otwarciem przewozów szkolnych

Kasper Fiszer 01 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5