Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Gmina Przedecz z ofertą Solarisa na szkolny elektrobus

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-10-02 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gmina Przedecz z ofertą Solarisa na szkolny elektrobus
fot. UG Gręboszów
Gmina Przedecz otworzyła oferty w przetargu na zakup szkolnego autobusu elektrycznego. Wpłynęła jedna oferta, autorstwa Solarisa. Zamówienie obejmuje także budowę stacji ładowania o mocy 40 kW. Solaris zaproponował ofertę o wartości 2,583 mln złotych, która mieści się budżecie zamawiającego. Tak więc ostateczny wybór producenta wydaje się być formalnością. Zakup pojazdu jest dofinansowany z programu Kangur, realizowanego przez NFOŚiGW.

Zamawiający wymagał dostarczenia jednego pojazdu o długości od 10,9 do 12,5 metra. Autobus szkolny ma być w pełni elektryczny, a także zabierać na pokład minimum 41 osób na miejscach siedzących, a wszystkie z nich mają być umieszczone przodem do kierunku jazdy. Ponadto każdy z foteli ma być wyposażony w pasy bezpieczeństwa. Elektrobus ma także zabierać na pokład minimum 10 osób na miejscach stojących, choć zamawiający wymaga jak największej ilości takich miejsc.

Pojazd ma rozpędzać się maksymalnie do 80 km/h, a także mieć minimalny zasięg na poziomie 220 kilometrów na jednym ładowaniu. Ponadto ma mieć płaską podłogę od wejścia do minimum końca drugich drzwi. Elektrobus ma mieć także dwie pary drzwi, w układzie 1-2-0 lub też 2-2-0. Dodatkowo autobus ma być wyposażony w klimatyzację, system głosowego zapowiadania komunikatów, a także światła led, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. W ramach zamówienia ma zostać także dostarczona stacja ładowania o mocy 40 kW.

Okres realizacji zamówienia to 7 miesięcy od dnia podpisania umowy. Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia 2,644 mln złotych, a zakup jest dofinansowany z programu Kangur, realizowanego przez NFOŚiGW.

29 września dokonano otwarcia ofert. Tylko jedna firma zdecydowała się ubiegać o zamówienie, jest to podpoznański Solaris. Złożył on ofertę opiewającą na 2,583 miliona złotych, a więc mieści się ona w przewidzianej przez Gminę kwocie. Wydaje się więc, że podpisanie umowy jest formalnością.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ostrowiec Świętokrzyski z drugim podejściem do autobusów

Komunikacja

Ostrowiec Świętokrzyski z drugim podejściem do autobusów

Witold Urbanowicz 27 września 2021

VDL dostarczy kolejne autobusy elektryczne do Finlandii

Komunikacja

VDL dostarczy kolejne autobusy elektryczne do Finlandii

Jakub Rösler 24 września 2021

MZK Toruń wybrał dostawcę nowych autobusów

Komunikacja

MZK Toruń wybrał dostawcę nowych autobusów

Witold Urbanowicz 23 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5